A fent nevezet mosógépről szeretnék eligazítást kapni a centri fuga ruha nélkül működik,de ha ruha van benne akkor nem megy.A kondi jó,a szivattyút most cseréltem rendesen le engedi a vizet,szerintem a prk ment tönkre de szeretném ha meg erősítenétek ebbe a dologba.Vagy ha tévednék szeretnék tanácsot kapni,hogy még mit ellenőrizek.Köszönettel.
Üdv!
Hajdu bojler biztonsági kapcsolója elég sűrűn leold.
Cseréltem a hőfok szabályozót (ami egybe van építve a biztonsági kapcsolóval), de a probléma nem szünt meg.
Valami ötlet?
Kb. 40 éves Energomat mosógépem önállósította magát. Általában 40 fokos mosáson, centrifugálással mosunk.("A4" program) A hibát pár hete vettem észre; az öblítésnél van megkeveredve. A program szerint 3-4 öblítés rendesen lemegy (nem tudom, hány ciklus), majd a öblítőadalék tartályból bemossa az öblítőanyagot.Megcsinálja az öblítést, majd leszivattyúzza a vizet, és centrifugálás helyett újra vizet enged a gépbe. Amíg engedi, a leeresztő csövön folyik is kifelé. Nem a szivattyú nyomja, csak csurog. Egyszer megtelik, csinál egy öblítési ciklust, majd leereszti a vizet (szivattyúval). Ezt még egyszer megcsinálja, utána centrifugál.
Mi okozhatja a plusz öblítést, és merre keressem a hibát? A gép amúgy jól működött. Hibái voltak, de mivel a fontos alkatrészek még mindig beszerezhetőek, eddig sikerült mindent megoldani; nem vágyom a mostani szuper processzoros csodákra.
A probléma valószínűleg megoldva, okulásul leírom:. a HE Energomat fórumán hasonló hibával volt egy bejelentés , ezért kiszedtem a szivattyúra csatlakozó kétágú csövet, A gépbe egy darab fólia eshetett bele, a vizszint szabályzó gumicsövét részlegesen elzárta; nem tudott kijönni a gépből. A kétágú gumicsöben megtaláltam.
. A cső amúgy tiszta volt, csak ez a fólia darab okozhatta a problémát. Összerakás után a tesztmosás sikeres volt, a hiba megszűnt.
Sziasztok!
Kaptam ezt a gépet.
Ajtót nem lehet becsukni. Mosógépesektől kérdem, ezek a hajdúnak nevezett gépek megbízhatók? Ha igen akkor megjavítanám, hátha eladható.
Köszi!
Üdv:
Ptyesz