Szevasztok!
Boltoztam a motorszerelő ismerősömmel egy ultrahangos tisztítót, nekem csak lom volt a padláson, Ő viszont használni tudja.
Néhány hét eltelte után találkoztunk, és megkérdeztem tőle, hogy milyen folyadékot használ, mert a mosófolyadék nem éppen olcsó.
Elárulta: autó szélvédőhöz való téli mosófolyadék.
Már letisztított vele egy dugattyúnak a vastagon bekoszosodott felületét, továbbá egy karburátort is sikeresen ki tudott tisztítani.
Az volt a gondja ennek az ultrahangos tisztítónak, hogy időnként leáll.
Ugyanis.
A cég herdálásakor vettem meg eléggé olcsón, a benne lévő 2db TO-3 tokozású tranzisztor koppig zárlatos volt benne, és persze a felíratok "becsületesen" le voltak smirglizve.
Amiatt zárlatosodhattak be a tranzisztorok, mert valaki mosófolyadék nélkül "kipróbálta", ilyen esetben egy ciccenés jelzi, hogy itt a vég.
Belepróbáltam az itthon található CRT tévék javításához való tranzisztorokból több típust is.
Emlékeim szerint a BU326A viselte a legvitézebbül, de az is eléggé melegedett.
Persze, minden próba előtt vizet öntöttem a tartályába, és a hálózati feszültséget egy 1300W-os hősugárzón keresztül kapta meg.
Miután túlzottan melegedtek a BU326A-k, készítettem egy kiegészítő áramkört hőérzékelő, 3 tranzisztor, és egy tirisztor felhasználásával, ha egy adott hőmérsékletnél melegebb a hűtőfelület, a tirisztor lekapcsolja az áramellátást a mosó elektronikájáról.
Közben kiderült, hogy oda BUX48A volna jó, csak már nincs nálam az ultrahangos tisztító, másrészt meg eléggé lerágott csont, hogy a mostanában kapható tranzisztorok minőségben mennyire azonosak a régiekkel.
Ezek voltak a készülékre írva:
roll
FTZ-Nr: C 109/76
Type: RSW 22/13/15 P 75
HF: W/kHz: 75/40
Netz: V/A/Hz: 220/2/50
Fabr. Nr./ Bj: B 980/1986
Találtam is egy rajzot, ami vagy azonos a benne lévő elektronikával, vagy nagyon hasonlít rá.
Üdv.: Pista.
Szevasztok!
Életre kellene kelteni egy régi riasztórendszert.Ami állt egy DSC2550 központból és egy TLM30 szirénából.A központ és a kezelő halott.Helyette lenne beépitve az SA62,a mozgásérzékelők maradnak ajtó és ablakkontaktok szintén maradnak.A TLM30 után kutatva egy fórumon beszéltek valami segédreléről.A központ tápja mellett van is vami relé de a kuszaság miatt vezetékek nem beazonositható helyről letörtek.érdekes módon a szirénára csak a két tamper és a + - vezeték ment.A fedélbontásnál a tamperra működött és a központ áramtalanitására is beindult.A problémám az hogy a próbapadon nem sikerült aktiválnom a szirénát.Ha vaki ismeri ezt az öreg szirénát és a bekötését,lekötelezne vele.A sziréna panelen látszanak forrasztásnyomok de ugy tünik a levált fóliacsikok átkötései.Külön érdekes miért váltak le?
Szervusztok !
Tudna - e valaki segíteni a fenn említett készülék hibakódjainak értelmezésében ?
Bekapcsolás után vagy hieroglifákat ír a display-re vagy hibakódot küld. De miután sehol nem találtam a hibakódokhoz való " megfejtést" Így hozzátok fordulok, hátha tudtak segíteni.
Egy service manual is jó lenne ha valakinek lenne.
Köszönöm.
Sziasztok!
A napokban leállt a címbeli gázkazánom működése.
Az üzemelést jelző led pirosan világít.
Az üzemmód választó kapcsoló helyzetétől függetlenül, ha kikapcsolom a fali főkapcsolóval, majd pár másodperccel később vissza, akkor a visszakapcsolástól számított két másodperc múlva kettőt villog zölden ( mintha szabályosan működne ) és átvált folyamatos pirosra.
Amit még megfigyeltem, hogyha kikapcsolom az előbb említett fali kapcsolóval, majd vissza, akkor valami kattan benne egyszer kb. két másodperccel a visszakapcsolást követően.
Az üzemmód választó kapcsoló " OFF/RESET " állásában sem törli a hibát.
Az említett kattanáson kívül semmi életjelet nem ad.
A vezérlőpanelen a két elektrolit kondenzátort kicseréltem ( 470uF 50V és 47uF 50V ), a két műanyag kondenzátort pedig csak kiforrasztottam és ellenőriztem a kapacitásukat ( amit jónak ítéltem meg, de azért inkább kicseréltem volna újakra, mivel a kazán már tíz éves elmúlt ), majd mivel nem kaptam újakat, így visszaforrasztottam őket a panelba és a panelt átforrasztottam, a hiba azonban maradt.
Amíg működött, csak akkor világított pirosan a led, amikor a víznyomás lement 0-ra.
Ilyenkor ki kellett nyitni a feltöltő szelepet és 1.5 bárra fel kellett tölteni a kazánt vízzel, majd ha ezután az üzemmódválasztó kapcsolót " OFF/RESET " állásba tettem törölte a hibát.
Most azonban a víz 1 báron volt ( azért utána töltöttem úgy, hogy 1.5 bár legyen ), tehát nem amiatt állt meg.
Olvastam olyat, hogy a tágulási tartály tetején van egy szelep ( amit meg is találtam ) és erre kell csatlakozni egy nyomásmérővel és meg kell mérni a levegő nyomását és ha nincs azon az értéken aminek a tartályban lennie kellene, akkor egy pumpával, vagy kompresszorral fel kell tölteni 1.2 bárra.
Húzgáltam le érzékelőket is közben bekapcsolva a fali kapcsolóval a kazánt, de semmi változás.
Műszerrel is mértem szakadásra a ventilátort, gázszelepet, keringtető szivattyút, de ezek mind jónak tűnnek.
Ami viszont feltűnt, hogy az áramlásszabályozó ( ide csatlakozik be a kazán alján levő feltöltő szelep ) két saruján szakadást mértem 200 Mohm-os méréshatáron is.
Nem tudom, hogy ez rossz-e, vagy nem.
Mi lehet a baja a kazánomnak?
Köszönöm, előre is aki elolvassa és esetleg segíteni próbál.
Üdv: Ladakölyök
Megoldva: A fűtési NTC érzékelőeleme volt a hibás. Kiszereltem és műszerrel rámértem az érintkezőire és 200 MOhm méréshatárban is szakadást mértem. Ekkor megmelegítettem, majd ismét rámértem és mértem rajta ellenállásértéket ( 20 kOhm állásban 6.65 kOhm-ot ) ami hűlés hatására növekedett ), visszatettem és már indult is a kazán. Van meleg víz és a fűtés is működik. Természetesen ezt az NTC-t új alkatrészre fogom cserélni, mert valószínűleg döglődik, de addig is a kazánom működik. Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Üdv: Ladakölyök