Alaplap (rsag7.820.5001/ROH) csere előtt 10 mp után újraindult. Hisense logo képernyőn megjelent majd eltűnt és újból visszajött. Tv nem reagált semmire! Alaplap cserét követően tv bekapcsol led világít logo felirat nincs. Tv távirányítóra illetve a kezelőpanel ki/be kapcsolójára reagál standby módba kapcsol, hangszórók halkan sisteregnek. Itt elakadtam, ha valakinek van valami ötlete akkor szívesen veszem!
Sziasztok!
A fent nevezett szemétládához keresek HIU-812-S "szolga" inverterpanelt, vagy beszerzési forrást, vagy ha nincs akkor BD9897FS smd IC-t.
Az IC a S...nél rendelhető, horror áron.
Hátha van barátságosabb megoldás.
Előre is köszi!
Sziasztok!
A műhelyemben van a címbéli készülék.
Tudomásom szerint legalább 3 féle alaplemezzel szerelték.
TF2907HEU néven legalább 5 féle eeprom tartalmat leltem a neten, de tökéletesen egyikkel sem működik.
A vadászat eredménye annyi, hogy hasonló processzorral készült, de más chassi-jú készülék tartalmát betöltve életre tudtam kelteni, de rendkívül sok agyalással, OP bitek kisérleti átírásával.
A gondom az, hogy csak manualisan tudok csatornát keresni és mindegyiket külön-külön finomhangolni is kell.
A geometriát sok küszködéssel sikerült béállítani.
A szervizmenübe lépve pedig, a bal felső sarokban megjelenő "M" betű nem piros, hanem zöld lesz.
Ezért kérlek Benneteket, hogy amennyiben van a birtokotokban a csatolmányban szereplő adatokkal kiírt tartalom, vagy Nálatok ilyen készülék segítsetek ki.
Más tartamak nem érdekelnek. Már így is túl sokat dolgoztam rajta.
Köszönöm, ha utána néztek.
Üdvözlettel! tnema
Sziasztok!
A készülék tápja túlfeszt kapott .
A javításához már csak egy OZ531TGN ic-re lenne szükségem.
Ha esetleg valakinek lenne eladó kérem jelezze.
/Az Ali sok idő/
Köszönettel : Laci