Sziasztok !
Van egy incanto kávégépem,amelyik egyik pillanatról a másikra" megnémult".A trafó megkapja a 230 V-ot a kimenő szekunder feszültség viszont a 9v helyett csak 4,8v és melegszik is.A stab.ic kimenő feszültsége 1,8v 5v helyett/ az ic-t, éa a trafót cseréltem,de semmi nem változott.A stab.ic is melegszik rendesen,mintha valami szívná,de a kondi jó és más nem melegszik.Valami tipushiba lehet,mert egy másik panelen is találkoztam ugyan ezzel a hibával,és azzal sem jutottam dűlőre.Kérlek segítsetek,és ha valakinek van tippje kérem írja meg. ::tan::
Köszi !
Sziasztok!
A címben szereplő mosó-szárítógéppel gyűlt meg a bajom.
Teljesen véletlenszerű időközökben F13 hibára áll meg. Ez a hibakód kommunikációs hibát jelent a panelek közt, de más források eeprom hibát is említenek.
A kábelezést tüzetesen átnéztem, kimértem a kezelőpanelre vezető szalagkábelt de nem találtam hibát. A gépet a szervízbe hozva nem adta a hibát kb 10 mosás után sem. Visszavive a második mosás után megállt. Szervizbe vissza, semmi hiba. Kiváncsiságból melegíteni kezdtem a panelt és egyből előugrott az F13. Nosza gyorsan cseréltem az összes elkót, eredmény 0. Újraforrasztottam a nagyobb alkatrészek lábait, semmi eredmény. A procik lábait újraforrasztottam, semmmi. Panel tiszta, semmi égésnyom rajta. Gyanakszom hogy a proci áll be mert mielőtt F13 jönne, kezd lassan majd egyáltalán nem válaszolni a gombokra.
Valakinek valami ötlete mit lehetne még próbálni?
Válaszotokat köszönöm előre is!
Szép estét mindenkinek!
Az indesít WIL 105 mosógépet szeretném működésre bírni!Az ajtó zárat kiszereltem úgy látszik szét van esve,ezt cserélni kell!A vezérlő panelt kiszerelve jól látszik a Q9 pozícióban lévő alkatrész,megsemmisült!Szeretném megtudni a Q9 alkatrész típusát ,sematic ot nem találtam!
Megoldva Triac MAC97A8 és zár csere után működik!