Sziasztok!
Egy hp pavilion g6 laptop nem kapcsol be.A laptop elmondás szerint akkuról működött viszont az akku már akkor sem töltődött.Majd amikor teljesen lemerült nem kapcsolt be és azóta sem lehet bekapcsolni.
Érdemes foglalkozni vele?
Sziasztok!
Kollégám megkért a javításra. Ez lenne az első laptop alaplap javításom. Bekapcsolást követően 4 fütty és 4 bekapcs led villogás. Neten azt találta, hogy az EC ill. Super I/O chip cseréjével javítható ez a hiba. Tonnányi topikot átolvasva, videót megnézve hasonló eredményre jutottam.
19V-os vonal rendben ott van a konverterek bemenetén, nincs zárlat, fetek jók. Azt az ellenőrzést még nem csináltam meg, hogy egyenként labortápról megtápláljam a kisfeszültségű vonalakat, egyrészt nem ismerem az elvárt feszeket másrészt meghagynám a végére.
Nuvoton NPCD379HAKFX a chip.
Ritka darab ahogy a lap is. Ez egy ultra vékony számítógépnek nevezett, de laptop alaplapot tartalmazó PC épp csak az aksi és a töltőáramköri rész hiányzik.
Nem rendelkezem infóval, hogy kell-e programozni az új chipet vagy megoldja a bioschip az első élesztésnél.
Felmerült a bios programozása is, de nincs egyelőre hardver hozzá és a fütty kód korrupt bios esetén 5. Ezt azért fontolgattam, mert találtam (persze nem ehhez a laphoz) olyan DUMP-okat ahol BIOS+EC volt a file elnevezése.
HP supportot megpróbáltam, inkább hagyjuk.
Akinek van ebben tapasztalata kérem segítsen!
A csere IC még nem jött meg, kollégám nem tudta hogy előreprogramozott kell bele, de az is lehet, hogy ezt nem kell programozni. A listákban ahol ezt taglalják nem szerepel ez a tipus, a Nuvoton egyéb tipusai szerepelnek a "programmable" és a "not programmable" oszlopban is.
Köszönettel, Gábor
Sziasztok!
Van nálam javítás alatt egy ilyen laptop..
A hibája hogy a HDD-t nem ismeri fel nem is forgatja meg...
A HDD-n az 5V táp megvan a GND is rendben van....lehet valami letiltja hogy elinduljon...? Alaplap HDD kábel elvileg jó!
Több HDD t is kipróbáltam de nem megy...
Mi lehet a hiba találkozott valaki ilyennel?
Mi kell egy laptop sata HDD-nek hogy felpörögjön mert csak az 5V ra nem indul el....de nem tudom mit kell még mérni..
Köszi a válaszokat...
Szeretnék segitséget kérni egy hp multipin csatlakozásu töltővel kapcsolatban.
A problémám,hogy semmiféle leírást nem találtam az említett csatlakozó bekötéséröl,lábkiosztásárol.
hol héne a 19 v nak lennie ? Van egy - szál és megy 2 + szál mind a kettőn 19 voltot kéne mérni.
A mostani állás szerint a töltőböl 19v és 9 v jön ki .