Sziasztok!
Ezt a típusú autórádiót kellene kiszedni az autóból, de nincs meg a gyári kiszedője. Erőltetni meg nem mertem nehogy nagyobb kárt tegyek benne. Az lenne a kérdésem hogy milyen a kiszedője, lehet-e szerezni ilyet, vagy esetleg csinálni? Egy haveromé lenne a gép, nem jó a rádiója.
Sziasztok!
Hozzám került egy ilyen erősítő, ami áram alá helyezve semmire nem reagál, csak világít a stby led, és eléggé melegszik bent az stm proci, próbáltam uart-on olvasni a procit, de nem jártam sikerrel. lehetséges, hogy feladta az stm? Ha vennék másikat ahhoz meg nincsen program(legalábbis nem találtam sehol), vagy esetleg valakinek lenne hozzá mentése?
Üdv.: Viktor
Kinlódok ezzel a szutyokkal Blaupunkt Davos RDM169. Végfok csere után baromságokat csinál.Hol megy a végfok hol meg begerjed 130 KHz-en, és qvára melegszik. A hang IC szintén. Az is hol elindul az órajel hol nem, és nagyon melegszik. A tápok jók. A rádió működik, a CD szintén, mindent szabályoz. a kijelző mutatja a hang kivezérlést de nem szól. A végfok nincs letíltva.
Lehet ennek eprom baja?
Kérnék valami ötletet mert én már kifogytam
Kösz István
Sziasztok!
Nem találtam alkalmasabb témát,ezért ide írtam!
Adott ez a szalagos magnó.Csak a nagyobb sebességen képes működni.Hiába kapcsolom a tape selector kapcsolót, nem változik,az equalizerre sem. A kapcsolók jók,zárnak-nyitnak.Rajzról sem tudom,mi kapcsolhatja a sebesség választót,illetve van elképzelés.Van egy kapcsoló,ami a kondi-ellállással van párhuzamosan kötve, de nem szabályoz.Találkozott valaki ilyennel,vagy ismeri a készüléket?A másik,hogy ehez lehet-e beszerezni idlert és nyomógörgőt,mert nem találok hozzá.Még vizsgálódok,de hol?Vagy ez az ellenállás-kondi kombó lenne a hibás?
Nagyon köszönöm mindenki hozzászólását!Tényleg,nekem a büdös életben eszembe sem jutott volna,hogy a főtengelyen lévő persely lenne a megoldás.

Ami meg az idlereket illeti,hát tényleg húzós, mivel ezekről nem lehet levenni a gumit,egybevannak a műanyaggal.Kissé felköszörültem,márcsak -szerintem-zsírozni kell a tengelyeket,mert csévéléskor elég hangosak.Mégegyszer nagyon köszönöm!
Üdv:Sándor
Márcsak az a kérdés,hova tegyem,dugjam a perselyt meg a recés anyát,mert nincs helye.Na az is megvan,kiszedték(inkább kitörték) a kombináltfejet eltakaró burkolat felett lévő tüskét,ami ezt tartotta.Tettem helyette egy megfelelő méretű csavart, anyával.