Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

LG 32LB56XX-Z CHASSIS LD43B LD44B MFL68003703 1402-REV00

TV - SERVICE MANUAL
Type: (PDF)
Size
7.7 MB
Page
98
Category
TV
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar lg manual?
Advertisements
Document preview [1st page]
LG 32LB56XX-Z CHASSIS LD43B LD44B MFL68003703 1402-REV00 service manual (1st page)
Preview of LG 32LB56XX-Z CHASSIS LD43B LD44B MFL68003703 1402-REV00 [1st page]
Click on the link for free download!
Document preview [2nd page]
LG 32LB56XX-Z CHASSIS LD43B LD44B MFL68003703 1402-REV00 service manual (2nd page)
Preview of LG 32LB56XX-Z CHASSIS LD43B LD44B MFL68003703 1402-REV00 [2nd page]
Click on the link for free download!
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    LG CHASSIS LD-43B LD-44B 32LB56XXZ LD43B LD44B 1402REV00 32 LB 56 XXZ LD 43 44 MFL 68003703 1402 REV 00 32LB56XX REV00 32LB56XX-Z 1402-REV00
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant TV forum topics:
LG 43UJ6307 T-CON hiba?
Sziasztok, a címbeli gép a mellékelt képet produkálja antennajel nélkül. Jellel nagyjából kitisztul a kép, de a menü zavaros marad, a betűk hiányosak. Ebben a készülékben a T-CON a Main-en van, nem külön panelen. Szóval a kérdés: mennyire valószínű a T-Con/Main hiba (és nem a kijelző hibája)?
Minden segítő hozzászólást nagyon köszönök!
Szép estét!
Laci
LG MC74A sasszi fekete OSD karaktereket rajzol a képernyőre, mert a kontroller IC G-OSD kimeneti portja földzárlatos (Megoldva)
Sziasztok! Leellenőriztem az LG CF29H30T készülék MC74A sasszijában -amibe az AN5860-at is kerestem, mert meghibásodott- a többi OSD-hez kapcsolódó áramköri elemet is, és kiderült, hogy a CXP86441-509s processzor G-OSD kimeneti portja (pin31) is földzárlatos. Új processzort eddig sajnos nem sikerült beszerezni. Tehát az új AN5860-al csak R és B OSD szín lett, G nem. A legtöbb kijelzésnek tiszta zöldnek kellene lenni, de így csak a fekete ablak volt látható. Az FB kapuzó jel pontosan a karakternek megfelelő ablakot vágott ki a jelből, de mivel G komponens nem érkezett az átkapcsoló IC bemenetére, fekete karakterek jelentek meg a képernyőn. Ez nagyon zavaró volt, mert sötét képrészeknél az OSD nem látszott. Néhány nap fejtörés után arra jutottam, hogy valahonnan kellene "lopni" G-OSD jelet (vagy valami hasonlót) a kapuzó IC (AN5860) G bemenetére (pin13). Azt találtam ki, hogy a G jel 10nF-os csatoló kondenzátorának (C563) kiemelésével megszakítottam a pin13-ra vezető G jelutat, és a felszabadult kondenzátorral összekötöttem az IC FB és a G bemeneteit (pin7-pin13). Így a G bemenetre is az FB jel jutott, mondhatnánk, hogy "önkielégítő" módban. Az eredmény a vártaknak megfelelő lett: megjelentek a zöld OSD karakterek a képen. Formájuk is teljesen elfogadható. A megoldás egyetlen kis szépséghibája, hogy azon OSD keverékszínekben is lett zöld komponens, amikbe nem kellene, és így az eredő színük megváltozott. Ez nem nagyon zavaró, mert így is jól láthatók (olvashatók) az ilyen színkomponenseket tartalmazó karakterek. Lehetne még módosítani a "lopott" G komponens amplitúdóján, amivel a színkeverési arányok némileg megváltoztathatók lennének, de kérdés, hogy érdemes-e az időt ráfordítani. Kérlek benneteket, mondjatok véleményt! Ui: Kicsit finomítottam a dolgon, az FB-ből lopott G jelet kissé leosztottam. Meghagytam a jelútban az eredeti helyén az R62-R72 osztót és a C563 kondenzátort is. Egy másik 10nF-os kondenzátorral a kontroller lábainál kötöttem a G vonalra az FB jelet (pin34), persze a földzárlatos 31-es lábat kiszigetelve. Így kevésbé fényesek (telítettek) lettek a zöld OSD karakterek, és a G komponens nemkívánatos hatása is csökkent a többi színre. Készen van, összeraktam. Üdv: Fülesmester
LG32LH4000 tévén nincs képtartalom (megoldva)
Sziasztok!
Ennél a készüléknél bekapcsoláskor csak hang van.  Láthatólag háttér megy..  ellenőrizve a T-cont kiderült, nincsenek meg a feszültségek. Cseréltem a panelt, de így sem változott. Ha a z egyik kijelzőre menő szalagkábelt lehúzom, megjelenik a félkép. Visszadugva eltűnik és forr a táp ic... zárlatos a kijelző ezen oldala. Tehát adódik a kérdés, érdemes lebontani a kijelzőt, van esély, hogy hozzáférhető helyen hibás?  Tudom, ne legyek lusta, de talán van aki kapásból tudja a választ, mert ismeri ezt a kijelzőt. (LC320WUN)
Köszönettel: Kiss Z.
Lg 47LM669T elégette a hdmi kábelt
Üdv ,ha valaki ezt elmeséli nehezen hittem volna el , a tv és upc box közt elolvadt a hdmi kábel . Állítólag a box okozta a hibát és azt az upc kicserélte , de a tv sem működik azóta . Bekapcsoláskor nem világít a stbay led , a táp panelon a 24V ,12 V ,3.3V rendbe , egy sárga led 5-öt villog kis szünetekkel , amit ne tudom mit jelent, de main biztos halott . A kérdés , milyen box hiba okozhat ilyen durva kábel olvadást , mert ebből akár lakás tűz is keletkezhetett volna .
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce