Üdv. mindenkinek!
Kaptam egy televiziót, azt csinálok vele amit akarok, de nem működik, mondta az illető. (be sem kapcsol)
Típusa: LG RZ-32LZ50
Szétszedtem, amúgy feltűnt elsőre, hogy a PSU TNY268P IC teteje el van füstölve (hiányzik)
Kérdés: mitől éghetett el (szállt el a teteje)?
Cseréje esetén esetleg bekapcsolhat?
Sziasztok!
Egy LG M227WDP típusú LCD tv javításában szeretnék segítséget kérni.
Az előlapon lévő visszajelző led nem világít, gombokra nem reagál. A hátlapi Optikai csatlakozóba a led világít.
Tápot megmértem, a 15V és az 5V megvan a csatlakozónál. Az alaplapon ellenőriztem a feszeket, 3,3V, 1,25V, 5V, 12V megvan, de az 1,8V nincs.
Ez az IC leírás szerint IC1104 pozíció számon van. Rámértem de a bemenetén ilyen 1,5V körüli fesz mérhető. Előtte van egy si4925bdy típusú dual mosfet. Az 1es lábán mérhető 5,2V. A 2es lenne a Gate, de ott 0V van. Gyanúm, hogy ez miatt nincs meg az 1,8V. De előtte MULTI_ON felirattal egy tranzisztorral kapcsolnák a gate lábat. Ez a Multi_on csak ha bekapcsolom kellene, hogy menjen, vagy alapból kellene valami feszültségnek lennie? Több ilyen MULTI_ON felirat is található a stabilizátoroknál, de azok adnak ki feszt. Elképzelhető, hogy a vezérlő tranyó meghalt vagy valamelyik ellenállás abban a körben? Első sorban, erre a MULTI_ON lábra lennék kíváncsi, hogy ott milyen szintnek kellene lennie, mielőtt jobban belemászok a mérésekkel.
Előre is köszönöm a segítséget!
Update:
Méregettem tovább, és a tranzisztor, ami a dual mosfetet kapcsolná, 1V körüli fesz mérhető. A többi helyen ahol van még ilyen MULTI_ON felirat, ott 3,35V mérhető. Tettem egy kicsit bátrabb lépést, és a fet S1 és D1 lábát áthidaltam, így meg is lett a hiányzó feszültség. Ezek után a TV-t be tudtam kapcsolni, kép is meglett. Ami érdekes így, hogy a bekapcsolást jelző led kéken elkezd villogni 3-4x és utána kapcsol be teljesen.
Az ilyen gyári paneleken előfordulhat, hogy egy lyukgalván megszakadhat?
Szasztok , elmondás szerint háttér cserélve , vagy javítva volt fél éve , látom a led áram is visszavéve .Bekapcsoláskor megjelenik teljes fény , viszont 1 másodpercen belül elsötétül , de látszik a kép , és töredék fénnyel működik a tv .
Táp cserélve , semmi változás , bekapcsoláskor a háttéren 74V lemegy 17V mikor elsötétül , és nem tilt le .
NC320DXN kijelző , és úgy látom 3X6 vagy 3X7 Led-es lehet , soknak találom a 74V .
Kikapcsolt tv-nél teszterrel 65V/70mA a led csatlakozón , mégis lehetséges a led hiba ?
Sziasztok!
Kérdésem az lenne, hogy érdemes-e, vagy megéri-e egy LG 32" LCD tévében kijelzőt cserélni. Totál törött.
A TV tipusa 32LG2100-ZA HD ready és ez még nem LED-es.
Ha megéri akkor hol lehetne hozzá LCD panelt beszerezni?
Köszönettel
Lacko