Sziasztok ! Hálózati csatlakozás után a hátérvilágítás megvan hang is van kép nincs ,majd 3 szor villan a led ! A  joystick -ra nem reagál ! Kérdezném merre induljak ? A táprész jónak tűnik ! Üdv!
Üdvözletem a Mestereknek!.Nos adott a fent emlitett lcd tv,"rákényszerültem "ennek a javitására is, gondolván hogy valamikor el kell kezdeni ezt is :-) . Nincs kép hang van tünetekkel hozta a tulajdonosa,szétszedtem a kijelzöt és a csöveket leteszteltem egyenként de nem találtam hibásat igy összeraktam , Az inverter panelon találtam egy szakadt szekunderü inverter trafot (4006A) , ezt kicserélve lett háttérvilágitás és kép is ,de a kép minösége nem kielégitö.Minden funkcioja müködik de a kép függöleges konturjai instabilak vizszintesen. Ugyanez a probléma jelentkezik  ha tunerröl adok be jelet , vagy ha scartrol kap jelet akkor is. Érdekes modon a menü OSD  megjelenitése és  abban minden almenü tökéletesen jelenitödik meg, ezek esetében nem áll fen a hibajelenség .(Remélem nem azt irjátok hogy megöltem a kijelzöt) ....készitettem pár képet és egy kis videot is a jelenségröl de nem tudom hová töltsem fel a videot....Elöre is köszönöm az esetleges segitséget, tanácsokat, üdv dddemeter.
Három napja szenvedek evvel a TV-vel.Az állomásokon kiírja hogy nincs jel,keresésnél halványan bejönnek az állomások(szinkronhibával)hang nélkül.Eddig már kicseréltem:STV 2246H,TDA 1771,EPROM,tuner,sávszürő,4,4M kristály,BC 547 tr.Minden segítséget előre is megköszönök.A proci valószínüleg ST 9219 T(halványan látszik,papirral le volt ragasztva a sasszé nem látszik,(PT 90??)
Van egy LG cf21e20x  tv beadta az unalmast. Annyira sikerült javítanom, hogy elindul, de kikapcsol, mintha időzítve lenne. Először kb. 30p, utána 20, 10,5.
minnél tovább van bekepcsolva, annál hamarabb kapcsol ki.
Táphiba?