Sziasztok!
Segítségeteket kérném, mert el akadtam.
Van egy LG 42LG3500-ZA LCD TV (táp:LGP42-08H,Main:37LG3500-ZA),
ami azt produkálja: bekapcsolás után 3X villan a piros előlapi LED, majd átvált kékre.Tápok rendben: DC 24V,12V,5V,16,5V,3,3V
Ennek ellenére a képernyő sötét, nincs hang.A távirányítóval ki-bekapcsolható és minden gomb megnyomását jelzi a villanó előlapi kék LED. Felületi forrasztási hibákat nem találtam, inverter trafók azonos kimeneti ellenállással rendelkeznek, PCF táp 385 V.
Lehetséges esetleg a távirányítót úgy elnyomkodni, hogy ne legyen még menü sem? Valaki tudja esetleg a szervízmenübe lépés módját?
A 3,3V 5V 16,5V 24V átkondizva, de hiába,teljesen tanácstalan vagyok.Sajnos pontos kapcsolási rajzot nem találtam hozzá.
Minden segítséget nagyon megköszönnék!
Feri
Sziasztok!
Még kapcsolási rajzra is vadászom, de még csak fizetős helyen találtam. Jó lenne eldönteni, más baja is van-e a tévének, mert szűk rá a költségvetés.
üdv.
Tropfehérke
Sziasztok
Vettem magamnak egy z-sus hibás 50ps8000 res plazma tv-t.
Kicseréltem 2db zárlatos fetet és meghajtását és el is indult a tv.
De sajnos piros zizikes pöttyös a kép. Ami furcsa hogy fényerőre nem változik csak a fehér tónusra szaporodik a piros.
VSS feszültséget feltekertem 203v ig így javult a helyzet de csak keveset.
Mi okozhatja ezt?
Kisebb elkókat az y-sus és z-sus on mind kicseréltem a hiba változatlan.
már vagy 1 hónapja vacakolok vele és tanácstalan vagyok mitől lehet ez..
Sziasztok!
Segítséget és ötleteket kérnék:mit mérjek mit cseréljek? A címben szerepló tv semmi életjelet nem ad. A Stand by környékén lehet a gond,mert a led sem világít,de a hálózati pufferkondi feszültsége jó. Alaplap és háttérvilágítás az tesztelve,azok jók,csak a táp nem akar indulni. Táp típusa: LGP32D-17F1