Sziasztok!
Keresem a ledek alatti fehér fóliát valamint a ledek feletti fehér/ műanyag/ fényterelőt. Megolvadtak a ledek szétégésekor. Köszönöm!
Sziasztok.
A fenti készülék megérett egy háttérvilágítás cserére. Kékes-lilás foltok vannak a képen. Elképzelhető hogy egy ekkora tv-ben csak 3db, 60cm-es LED sor van?
Cserélt esetleg már valaki ilyent?
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni a készülék tápegységének javításához.
Sajnos se a tápegységről, se az üzemi táp IC-ről nem találtam rajzot.
A tápegység átvizsgálásakor azonnal kiderült, hogy a meghibásodást a Q101-es MDF10N65B power FET Drain kivezetése és a "meleg GND" közötti C102 330pF-os kerámia kondenzátor anyaghiba miatti átütése okozta.
Elakadtam a javítással, mert nem találok sehol ilyen típusú(IC101: SC1S311) IC-t, de még helyettesítőt sem.
Üdv.: csabafi54 :)
Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék a következő probléma megoldásához: A kérdéses tv bekapcsolás után szinte csak álló képet ad, képfrissítés alulról felfele történik. Ahogy telik az idő a kép tetejétől fokozatosan lefele haladva jelenik meg a mozgó kép, alatta pedig állókép látható az előző egy-két másodpercből. Kb 15-20 perc után a teljes képernyőn jó a képfrissítés és rendes kép van. A képernyő bal oldalán pedig 1-2 másodpercenként változik a fényerő. (villog a háttér világítás)
Van- e valakinek ilyen jellegű tapasztalata? Hol keressem a hiba forrását? Csatolok egy felvételt a jelenségről, hogy érthetőbb legyen.
Előre is köszönöm a segítségeteket!