Sziasztok !
LG 50PK950 Plazmánál a következő a jelenség :
Bekapcsoláskor a tv elindul a display begyujt (kiszürkül) majd elsötétül. Hang van a TV kezelhető, de a kijelző teljesen sötét, semmilyen halvány kép sem látszik.
A tápfeszek mind OK. Az összes bizti az Y és Z panelokon OK. Semmilyen hibajelzést nem ad a TV.
Ami próbára cserélve lett : Y-main board, control board, mainboard
Ez a három panel egyenként bele lett próbálva, de a jelenség ugyanaz.
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a hiba oka, vagy hogyan lehetne behatárolni ?
Előre is köszönöm : LCDdoki
A TV a ZSUS panel cseréjével megjavult !!!
Köszönet a segítségért !
LCDdoki
Van egy LG cf21e20x tv beadta az unalmast. Annyira sikerült javítanom, hogy elindul, de kikapcsol, mintha időzítve lenne. Először kb. 30p, utána 20, 10,5.
minnél tovább van bekepcsolva, annál hamarabb kapcsol ki.
Táphiba?
Üdvözlök mindenkit!
Ehhez a tv-hez keresek mükődő mainboardot mert sajnos az ügyfelemnél villám után kilyukadt a proci.Akinek van bontott mükődő,szívesen megvenném tőlle.
tv tipusa:39LN5400-ZA.BEEJLJP
Kijelző:HC390DUN-VCFP1-21XX
Mainboard szám:EAX64891403(1.0) CHASSIS:LD36B
EBT62385638
Ha nincs ilyen méretben,lehet jó a 42 colos verzió is hozzá gondolom sokba nem különbözik.
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdvözlettel:B.Krisztián(renfe)
Sziasztok!
A fent nevezett lcd tv kikapcsolgat,az első hibája az volt,hogy nem kapcsolt be,kicseréltem a tápban a púpos elkó kondikat.Utána jó lett viszont,most azt csinálja,hogy kikapcsol először a kék led,aztán a piros led először hosszan világit,majd kétszer rövid villogás a piros leddel.Tápegység részben még lecseréltem a gyanús elkókat,de a jelenség ugyanaz.Találkozott már valaki ilyen jelenséggel? Valamikor órákig jó,valamikor fél óra után,változó... Tápegység résznél stby, méréskor is teljesen jók az értékek,viszont ha kihúzom a 230V-ból és vissza,akkor újra megint normálisan működik,már kezd idegesíteni,hogy mi lehet? :D
Köszönettel Balázs