Szervusztok!
Panasonic SA-GX170 a hangerőpotm. feltekerésekor "overload"-ot ír kikicsivel a ventillátor elindulása után. (Szerintem) az IC jó, a feszültségei rendben vannak, így azt gondolom, a végfokok jók. Bemenő jel nélkül is ezt produkálja. A forrasztásokat már átnéztem, mert sokszor találkoztam már azzal, hogy vagy a végfok, vagy a stab.tok lábainál elengdnek a forrasztások.Tudna valaki tippet adni, hogy mit érdemes átnézni?
Köszönettel:
Attila
sziaszok: fenti készülékben oda-vissza játszó mechanika van, ami összekuszálódott.
A vezérkerék (a képen a pirosas)beállításához nem találok rajzot, képet, talán valakinrk van leírás, kép.
A hasonló mechanikájú készülékek SM-jében sincs leírás
Mellékelek képeket
Bálint
Sziasztok!
Egyik haver erősítője a címben szereplő motyóka. Elmondása szerint 1-2 évente az egyik oldal mindig elszáll, és nem attól hogy agyonhajtaná. A másik oldallal semmi gond, az még eredeti. A végfokpáros a jól ismert 2SA1301 és 2SC3280 komplementer. Szétszedve a masinát látszott, hogy már cserélhették néhányszor. Én is cseréltem őket, a meghajtófokozatokkal együtt, viszont az LA2500 integrált szabályzót nem, mert már nem kapható. Ez után a motyóka szépen szólt, egészen egy napig, mert másnap rámértem a nyugalmi áram szabályzó ellenőrző pontjára, és egy pattanó hang kíséretében ismét elszállt az oldal. Gondoltam a trimmerpoti lehet kontaktos, ezért újracsere meg poticsere, a tápágakba kolléga javaslatára 10Ohm védőellenállásokat tettem. Most megint szólna, de csak egy pillanatra merem bekapcsolni, miközben a műszer lóg rajta. A doksija szerint 5mV (+-0,5mV) kellene beállítani rajta. Nálam az a helyzet, hogy a jól működő, és még eredeti alkatrészekből álló oldal teljesíti is ezt a kritériumot, mert ott 3-4mV mérhető, de a javított oldalon 250-370mV mérek, ezért rögtön ki is kapcsolom, mielőtt megint elszállna.
Van valaki aki javított ilyen típust hasonló jelenséggel???
Sziasztok!
Nem tudom mi lehet a gond az erősítő 5csatornás equaliserével.2 db M5227p ic vel van felépítve.Bekapcsolt EQ állapotban az erőlködő egyáltalán nem szól,kikapcsolt(defeat)állásban meg szabályoz(lefelé) az adott EQ frekvenciákon a potit felhúzva gerjed egy szint után.Rajz kellene mert így elég áttekinthetetlen a jel útja.Hanggenerátorral próbáltam követni de már kissé belefáradtam.
Üdv!