Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

LOWE HF225 30K-30MHZ GENERAL COVERAGE HF RECIEVER SM

AUDIO - SERVICE MANUAL
Type: (ZIP)
Size
6.6 MB
Page
---
Category
AUDIO
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar lowe manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    LOWE HF-225 GENERAL HF RECIEVER HF225 30K30MHZ 225 30 MHZ 30K 30MHZ 30K-30MHZ
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant AUDIO forum topics:
AKAI 4000 ds MK-II csak egy fordulatszámon működik/MEGOLDVA
Sziasztok!
Nem találtam alkalmasabb témát,ezért ide írtam!
Adott ez a szalagos magnó.Csak a nagyobb sebességen képes működni.Hiába kapcsolom a tape selector kapcsolót, nem változik,az equalizerre sem. A kapcsolók jók,zárnak-nyitnak.Rajzról sem tudom,mi kapcsolhatja a sebesség választót,illetve van elképzelés.Van egy kapcsoló,ami a kondi-ellállással van párhuzamosan kötve, de nem szabályoz.Találkozott valaki ilyennel,vagy ismeri a készüléket?A másik,hogy ehez lehet-e beszerezni idlert és nyomógörgőt,mert nem találok hozzá.Még vizsgálódok,de hol?Vagy ez az ellenállás-kondi kombó lenne a hibás?
Nagyon köszönöm mindenki hozzászólását!Tényleg,nekem a büdös életben eszembe sem jutott volna,hogy a főtengelyen lévő persely lenne a megoldás.blush Ami meg az idlereket illeti,hát tényleg húzós, mivel ezekről nem lehet levenni a gumit,egybevannak a műanyaggal.Kissé felköszörültem,márcsak -szerintem-zsírozni kell a tengelyeket,mert csévéléskor elég hangosak.Mégegyszer nagyon köszönöm!
Üdv:Sándor
Márcsak az a kérdés,hova tegyem,dugjam a perselyt meg a recés anyát,mert nincs helye.Na az is megvan,kiszedték(inkább kitörték) a kombináltfejet eltakaró burkolat felett lévő tüskét,ami ezt tartotta.Tettem helyette egy megfelelő méretű csavart, anyával.
Sony STR-DE135 erosito Bass boost es Mute mikrokapcsolo hiba
Sziasztok! Van egy Sony STR-DE135 erosito, minden tokeletesen mukodik, egy dolog kivetelevel. A hangero allito poti jobb oldala mellett van ket mikrokapcsolo. Felul a Bass Boost es alatta a Mute gomb. A problema az, hogy amikor nyomogatom a Bass boost gombot, akkor veletlenszeruen, hol jol mukodik, hol a Mute gomb aktivalodik helyette, es van amikor teljesen erzeketlen. Ha a taviranyitorol nyomogatom ugyanezeket, ott tokeletesen mukodik. Valakinek van valami otlete ezzel kapcsolatosan? Az erosito mar ebben az allapotaban kerult hozzam, es meg sosem volt szetszedve. Segitsegeteket elore is koszonom.
Yamaha HTR-5630RDS (RX-V340) - védelem lekapcsolja (MEGOLDVA)
Tisztelt Mesterek! A címben szereplő erősítő bekapcsol, és 3 mp múlva ki. (Doksi itt a tanyán van hozzá) A védelmeket service menüből kiiktatva DC PRT 87% üzenettel indul. Eszerint a kimeneti DC védelem aktív, a kimenetek és a GND között 5.5V-ot mérek. Minden kimeneten! A menüben a 10. menüpont első almenüjében DC: 87% PS: 16%. SM szerint DC 7-100 között, PS 27-47 között. A negyedik almenüben IMP 8 PL 255% Itt ír valami treshold feszültségről, de nem értem, pontosan mi lehet. A uC (IC 472) PRI lábán 0V van 1.2 helyett, a PRD lábon pedig 3,96 szintén 1.2 helyett. Mellékelem az STK végfokokon mért feszültségeket. A +12V-os stab elég rendesen melegszik és a rajzon szereplő 12V helyett csak 11.88V. Lehet ennek a túlterhelése a probléma fő oka? De akkor mi vitte el a végfokok feszültségeit ilyen drasztikusan? A méregetések közben sikerült az IC303 5 és 6 lábát rövidre zárnom, minek következtében már nem tudtam kiiktatni a védelmet sw-ből. Ezt az IC-t kivettem és most újra tudok mérni. A feszültség viszonyok nem változtak. Előtte ugyan azokat mértem ezen az IC-n, mint IC302-n. Kérem erősítő javításban nálam jártasabb kollégák segítségét! Szerk: Nem volt minden összeföldelve, így a mérési adatok tévesek voltak. Így már az IC302-n jók a feszültségek. A Center végfokon viszont van némi eltérés. Ezt azért mellékelem. A PRI lábon 0.01V, a PRD lábon 1.38V a mért érték szemben az 1.2V-tal. A diagnosztika menüben kiírt értékek és a tünetek nem változtak. Bocs a hosszáért! u.i.: Ha kiveszem az összes végfokot és R358-R361, R350 (kimeneti ellenállások) "közepére" 0V-ot teszek, a védelemnek elvileg ki kell kapcsolnia nem? Bár elég valószínűtlen, hogy mindhárom STK egyszerre ugyan úgy romoljon el. Lehet, hogy a meghajtó IC romlott el, húzza le a tápot és ad DC-t a bemenetre? Bár a kondis csatolás miatt ez meg nem valószínű... Megoldás: A uC (IC472) 90. lábához vezető fólia hibás. (Valszeg szakadt.) Ezért a DC védelem letiltott. A proc lábát felemeltem és egy darab huzallal D480 katódjára kötöttem.
JVC RX-MXG7BK hűtés (megoldást nyert)
Szervusztok! A címbeli egység hűtésével bajlódom. Pontosabban helyre kellene állítani a ventilátor vezérlését. Az alaplap ENH-213 jelű és a rajta lévő rommá égett R720 poz.számú ellenállás értékére, vmint a D720 poz.számú zener típusára lenne szükségem. Ez utóbbi láthatóan cserélt, a panel alján - bizonnyal egy "ügyes kezű pákász" által - vele párhuzamba kötött 20Ohm, 1/8W-os ellenállás volt. Ezért a ventilátor a bekapcsolást követő második perctől teljes fordulaton jár. Az általam elért CA-MXG7BK SM. éppen csak ezt az egységet nem tartalmazza. Segítő szándékotok megköszönném. bencsik
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce