Üdv Mindenkinek!
NAD 3020E típusú erősítőn bekapcsolás után 1-2 másodperccel egy zajhullám fut végig. A zaj minden bekapcsoláskor jelentkezik.
A kisebb elektrolitkondik kapacitása jó, a névlegeshez közeli értékű.
Ettől a zajtól eltekintve az erősítő jól működik.
Mi lehet a gondja?
http://elektrotanya.com/nad_3020e_3220pe_sm-2.pdf/download.html
istvancs
Sziasztol!A fenti erösítő rádió részét nem tudom hangolni.Az elölap gombokra nem reagál.A sztereó felirat pásztázik rajta.Idönként ki-be kapcsolgat.Ha megnyomom a tune gombot sleep felirat jelenik meg.Nmem tud valaki segíteni?
Sziasztok Kollégák!
Egy kis segítséget kérnék a fent említett minihifihez!A történet a következő.+ lemezes CD tár rendben forgatott,csak nem indult az SP motor.Rendbe tettem.Már beolvasta a lemezt,de nem indult lejátszásba.SL motor csere.Most már minden megy,de ugrabugrál,mint régen a bakelitnél,ismétel,pont onnantól-odáig,ahol úgy találja.Kérdésem az lenne,hogy az SL motor szívat,vagy a lemez forgató motor tányérja nincs megfelelő távolságban a lézer lencsétől?Minden segítséget előre is köszönök a kedves kollégáknak!Üdv Sakee.
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el"
Sziasztok.
Van egy Technics SU-V55A erősítőm. Előéletéről nem tudok semmit. Elsőre bekapcsoltam tökéletesek voltak a visszajelzések ,relé behúz úgy ahogy kell.(valószínű 1-2 évet állt)
Második bekapcsolásnál már nem húzott be a relé. 10-bekapcoslásból 1-2xbekapcsolt. (Behúzott a relé)
Tápfeszültségek rendben. Kijelző panelen a LEDek, csatorna helyzet állapotjelzők világítanak.
Valószínű a védelem aktív és emiatt nem húz be a relé. (Forrasztásokat átnéztem nagyítóval, szép állapotú a PCB nincs olvadás,égés nyom.)
AN7073 a védelmi IC. Gyári rajz alapján a feszültségeket kimértem. Rajz alapján a Q601 2sa992 tranzisztoron keresztül kapja meg a relé a pozitív feszültséget.
Sajnos itt elakadtam.
Mivel érdemes folytatni a méréseket?
Hogyan tudom kiszűrni hogy a végfokozat IC nem e zárlatos? (és amiatt aktív a védelem.)
Az erősítő típusa:
Technics SU-V55A
Válaszokat és segítséget előre is köszönöm!
üdv Csady