Sziasztok
Panasonic NV-HD100EE video display tök sötét, van-e valakinek?
A kijelző a legutóbbi bekapcsoláskor már nem fungált. A készülék minden egyéb funkciója működik, igaz a felvételt nem ellenőriztem.
helló
Fand895
A panel tápegysége rossz. Minden szóba jöhető alkatrészt kicseréltem, eredeti, belevaló példányokra. Táptranzisztort 2SC3717, az emitterében lévő 2.7 ohmot, a tápelkót 22uF/450V, ami ki volt száradva, ez lehetett az alapprobléma, mert egy hálózat kimaradás után szállt el. Cseréltem még 2 db 1N4148-as diódát, egyikük mérhetően rossz volt, a BC639 tápszabályzó tranzisztort, és a hozzá kapcsolódó 817-es optocsatolót, a szekunder körben lévő LM 431-et, és az 1.6 A-es biztositékot. Bekapcsolás után semmi áramfelvétel nem volt, a tápelkón a teljes gyök 2-vel felszorzott egyenfeszültség volt, kijelző nem világitott. Mire elkezdtem volna mérni benne, egy nagy villanás, elszállt a biztositék, és persze a végtranzisztor. Itt feladtam a küzdelmet, és Hozzátok fordulok tanácsért, mi tévő legyek. Szivemhez nőtt a gép, nagyon jó állóképe van, sok márkás terméket meghazudtolva. Ez a funkció fontos nekem. Sok gép megfordult nálam, köztük még a Grundig GV470 is, ami egy 7 fejes, professzionális gép, de ebből a szempontól nem vitte a pálmát. Arra is gondoltam, hogy megoldás lenne, ha tudnék egy mechanika hibás példányt venni, aminek jó az alaplapja. Csatolok egy rajzot, ami kicsit egyszerűbb, de hasonló..A válaszaitokat előre is köszönöm.
Egy régi de igen jófajta Blaupunkt RTV-214 VHS videó fejszervója rossz. Van valakinek rajza vagy tapasztalata ezzel a típussal. Felültöltős régiség igazi komoly mechanikával. Sajnos a fej sebessége még füllel is halhatóan ingadozik.