Keresek valamilyen megoldást, oldószert a nyák-ra ragasztott alkatrészek "nem brutális" módon történő cseréjéhez.
Nem tudom melyik agyament ötlete volt egy monitorban az összes smd alkatrészt forrasztás előtt ráragasztani a pcb-re, de hogy azóta csuklik az összes fel meg lemenője is az biztos.
Hiába a drága monitor ha megadja magát benne a kondi, azt még ki is lehet cserélni simán, de ha húzza magával a fet-et, egyebet, akkor dobhatom ki, mert szakad a fólia sáv is, púposodik a panel, és normálisan nem lehet alkatrészt cserélni.
Még ha valami nagy, nehéz dolog lenne, megérteném, de az smd-ket mi a b...f...nak kell leragasztani!
Valaki tud valamit ajánlani hozzá?
Eddig egy panelom bánja, de mi lesz ha a jövőben a többi is kitalálja a hülyeségét?
Szép Estét!
E 19" lcd monitor tápjával kapcsolatban lenne kérdésem.
203D6 (NCP1203D60R2G) ícével működik.
Én balga véletlenül széttörtem a fet G-D lábán lévő z205-ös zenert.
Mérésre 10 ohmot mutatott.
Nem tudja valaki az értékét?
Valszeg több cég monitorban is használják ezt a tipust.
Adatlapot találtam, de azon nem szerepel.
A fetes kapcsolásokban van általában, de elég változó az értéke.
Köszi,üdv,kovácsa
Hellótok!
Van egy LG L1800P monitor, ami nem indul el.
Egy inverterben találtam ezt az SMD alkatrészt (6 lábú, kap földet és tápot), amire összesen ez van írva: ".BB" Tudja valaki, hogy mi lehet ez?
Az inverter típusa: KUBNKM030A, ALPS gyártású. Esetleg erről egy SCH?
Köszönettel:szuts
Sziasztok!
A fenti monitornál nincs meg a kb. 7kV DC nagyfeszültség és emiatt semmilyen fény sincs az ernyőn. A sorvégfok egyébként berezeg, az összes jel (még a sormeghajtó tranzisztor kollektorán is) a mellékelt rajznak megfelelő. A -85V a C313 kondin és a +87V a C314 kondin megvan, sőt a +380V a G1-en is.
Fentiek alapján a sorkimenő nagyfesz. tekercs szakadására vagy a beleépített H.V. dióda hibájára gondolnék. (Menetzárlatra egy egyszerű "ring-teszterrel" teszteltem, ami a lecsengő impulzusokat számolja. Illetve ha zárlat lenne a trafóban, szerintem a többi feszültség sem stimmelne.)
Még egy megfigyelés: a bekapcsolás pillanatában a képernyő körül felragasztott vékony szövetszálak egy pillanatra megmozdulnak, ami elvileg a nagyfesz. rövid idejű jelenlétére engedne következtetni. De lehet ezt is rosszul gondolom.
Hogyan lehetne biztonságosan tesztelni a nagyfesz. tekercset ill. diódát? Gondoltam olyanra, hogy néhány tíz volt DC feszültséget kapcsolnék a tekercsre a diódának nyitó irányban, illetve megterhelném néhány tíz kohm ellenállással. Ebben az esetben a diódának nyitnia kellene és néhány mA áramnak folynia az ellenálláson... (mellékeltem egy mórickaábrát az elképzelésről.)
Szerintetek ez járható út, vagy van valami más ötlet? (DC tápegység, oszcilloszkóp, multiméter esetleg függvénygenerátor van kéznél)
Előre is köszi minden javaslatot!
Üdv:
Gyula
Szerk: Videojel nélkül nem jelenik meg semmi a képernyőn. Videojel csatlakoztatása után indul rendesen a monitor.