jo napot mindenkinek,azt szeretném kérdezni,hogy a visteon ford4000rds rádió kijelzönek mi lehet a tipus száma,és külön lehet-e kapni valahol? ez olyan kijelzo amelyben beleepitettek az integralt aramkor,igy csak a tapfeszt es a i2c adatokat kapja meg...üdv!
Sziasztok!
Van egy Pioneer VSX-C100 házimozi erősítőm, aminek a kijelző halvány. Nem egységesen össze vissza.
Nem vagyok jártad a kijelzők működésében, így minden segítséget elfogadok.
Fűtő fesz 4,7VAC, negatív -27V nem zajos, dimmer működik.
Előre is köszönöm.
Sziasztok!
A fenti mélynyomó rajzát keresném, elsősorban a tápról.
Egy ATX táphoz hasonló van benne SG3525AP-vel, sorbakötött pufferkondikkal (2x680u/200V).
El volt szállva a táp és a végfok egyik oldala is. Addig jutottam egy rakás alkatrész cseréje után, hogy egy pillanatra elindul a táp aztán leáll és a sorbakötött puffereken az alsón 8V mérhető, a felső pedig kúszik fel 300V fölé. Tartotottam tőle,fel fog robbanni előbb, utóbb, ezért a két puffert kicseréltem 100u/400V-ra, de ugyanez a helyzet, a többi elkó is jó. A szekunderen nincs zárlat, amikor elindul a feszek a névleges környékén lehetnek, de rajz nélkül nem tudni, mennyi az annyi.
Ezt az aszimmetrikus pufferfesz eloszlást nem értem!
Nem igazán átlátható a primer felépítése rajz nélkül.
Köszönök minden segítséget!
norty
A címben szereplő készülék (Studio Standard by Fisher RS-140) egy véletlen hangfalvezeték rövidzárlat után teljesen elhallgatott. :cry: Szétszedtem, reménykedve hogy csak biztosíték gond. Meg is találtam két kiment biztosítékot, ami a végfok tápjában volt. Kicseréltem, de sajnos ezután már csak az egyik csatorna szólalt meg, a másikban csak brummot adott, az is csak egy ideig. Ismét szétszedtem és a végfok panelján találtam két másik biztosítékot, amiből az egyik ki volt menve. reménykedtem hogy ez talán a hangfal rövidzár védelem. Kicseráltem, de sajnos azóta is csak brumm jön abból a csatornából.
Kérem aki tud segítsen. Remélem nem a végfok ic szállt el, mert azt már nem hiszem hogy lehet bele kapni. STK 2139. Sajnos azt sem tudom, hogy ennek a végfok ic-nek van-e saját kimeneti rövidzár védelme, mert az még némi reményre adna okot.
Várom a tanácsokat, esetleg kapcsolási rajzot.
Előre is köszönöm:
Laca13