Sziasztok.
Van egy yamaha rx-v450-es erősítőm amit elég rég nem használtam.
Most próbáltam ismét használatba venni, de sajnos lett vele valami.
Egy kis használat után random újraindulgat.
Valamikor el sem tud indulni.
Indulásnál behúz benne egy relé majd ki is kapcsol, ismét behúz majd ismét elejt.
Áramtalanítom várok egy picit akkor elindul, de kis idő után ismét kezd újraindulni.
Valamikor 10 percig megy, de valamikor csak 1 percig.
Van valakinek esetleg ötlete, hogy mi fáradhatott el benne?
Egy kis segítséget szeretnék kérni, mert nem boldogulok egy Yamaha CDX-530e CD lejátszó javításával.(A service manual megtalálható itt az oldalon)
Kezdte bizonytalanul olvasni a lemezeket, ezért úgy döntöttem kicserélem a lézerfejet.
Mivel több helyen azt olvastam, hogy a motorok is okozhatnak rejtélyes hibákat, ezért először a két motort tisztítottam meg. Betettem az új fejet (KSS210A), elvégeztem a beállításokat. Úgy tűnt, hogy szépen működik minden. A tartalom jegyzéket gyorsan beolvasta, és le is játszotta a lemezt. A gyári lemezt viszonylag szépen lejátssza, de néha megbolondul, szám léptetésnél nem találja a következő számot, a cd felpörög, és mintha "fókuszálás" is hallatszódna. Próbálkozik egy darabig, aztán leáll.
Írott lemeznél rosszabb a helyzet, ezt is szépen beolvassa, de kb. a 3. számtól felfelé nem találja a következő számot, kerreg, keres, aztán leáll. Van úgy is, hogy az első szám első percénél elveszti a fonalat, és felpörög, kerreg, leáll.
Találkozott már valaki ilyen hibával? Hogy lehet behatárolni egy ilyen hibát?
Sziasztok!
Valaki meg tudná mondani, hogy mennyi lehet a kapacitása ennek a kondinak?
Egy 2 Din-es fejegységben van.
I have a Onkyo DX-7333 CD player, which sometimes doesn't recognize CDs.
I don't think it's a laser pickup (KSS-213C) problem, because when it recognizes the CD, it plays it without a problem, even very scratched ones.
The next thing is, it should play CD-RWs, but it doesn't even recognize them.
I think it needs adjustment
There are two pots on the main PCB - Focus Gain R123 and Focus Offset R112.
Also there are two test points:
TP1 4 pins, first pair labelled Tracking Gain, second pair Focus Gain
TP2 2 pins labelled RF Out and VC
But in the service manual is no description, what should be measured on the test points and how to set Focus Gain and Focus Offset.
In the attachment is a cut out from the schematic, where the test points and adjustment pots are.
Please if someone knows, how to?