Üdv!
Szert tettem egy pár kommersz noname hangfalra. Beépített kábellel rendelkezik és valamelyik előző tulajdonos jótékonyan levágta a róla a csatlakozót. A kábel szürke, nincs rajta jelölés. Megpróbáltam szétszedni a hangfalat, de a mélysugárzó bele van ragasztva. A közepet ki tudtam venni, de épphogy csak a hangváltó szélét láttam, nem lehet normálisan hozzáférni.
Kérdés: Anélkül hogy szétbontanám, meg lehet valahogy állapítani, hogy melyik a negatív és melyik a pozitív vége a kábelnek?
Üdv,
DM
Üdv Mesterek!
Keresem a JVC AX 555 BK Rádiós erősítő kapcsolási rajzát. A fórumon a kapcsolási rajz egy töredéke fent van, de ez nem ugyan az. Rakok fel pár fotót is, hátha valaki ráismer. Erősítő hibája a következő: Minden bemenetről az erősítő nem szól. Koppanás gátló relé nem húzz meg. Ha elé kötöm a hangszórót, mind a kettő csatorna halkan, és torzan szólnak./Minden bemenetről/. A tápban találtam zárlatos alkatrészeket egyik a Q806 póz 2SB 1133 tranyó, ill. D829 póz 4, 7 v-os zéner dióda. Kicserélve a hiba ugyan úgy fent áll. Ha valakinek van ötlete, kérem, jelezze.
Üdv: proci
Sziasztok!
Javítok egy fent leírt típusu minihifi-t!
A készülék torzan és halkan szól minden forrásról.
A végfok egy STK 402-090, amire már torz jel jut.
Tudna valaki segíteni esetleg valami dokuval, ötlettel?
Az STK 100% jó, kipróbáltam külső jelforrással.
Előre is köszi a segítséget!
Gabi
Üdvözletem Mesterek !
Némi segítséget kérnék.
Az említett BMW 630i gépből a rádiót szeretném kivenni.
Egy robbantott rajz a kiszedéshez igen jól jönne.
Nagy navis 2008-s .
Valamint egy MUTE szálat keresnék, mivel Trafipax jelzőt és társait építenénk .
Ami fontos az azonosításhoz :CV75328.
Segítséget előre is megköszönve.
Tisztelettel:Öreg T.