Üdv!
Az asztali számítógépemnél a telefonom időnként "morgatja" a monitor alatt helyet foglaló bekapcsolt erősítőt. A morgás időnként rövid - talán azonosítja a torony?
Van amikor olyan ütemben morog 4-5x is, mint amikor híváskor cseng, de a telefon nem ad életjelet, marad nyugalomban.
Vajon mi ez? Adatot küldenének a számomra az internetről?
A telefonom egy kőkorszaki - telefon, sms, fényképez - több, mint elég. Még MMS-sel se tud mit kezdeni, és ez jól van így.
Van ugyan okos telefonom is, annak a száma nagyon kevés helyen hozzáférhető és 99%-ban kikapcsolva van.
Az szívesen szédelegne a neten, de nem hagyom ott kóricálni, kikapcs...
Szia,
Periodic location update a becsületes neve. Legalábbis GSM esetén. Ha nem mozdul a mobil, akkor is néhány óránként (hálózati paraméter) be kell jelentkeznie, különben úgy tekinti a hálózat, hogy kikapcsolt.
A normál location update akkor történik ha a mozog a mobil. De korántsem minden cellaváltásnál. Csak amikor másik cellacsoportba lép át. Ezek majdnem kerületnyi területek sűrűn lakott helyen is.
0
Hibás az erősítőd. Na nem annyira hibás, hogy kukába vele. Csak túlérzékeny olyan jelekre, amikhez semmi köze.
Bemeneti és hálózati zavarszűrés megoldja.
0
Szia!
Nem kell "összeesküvéselméletezned", egyszerűen a telefonod bejelentkezik az aktuális bázisállomásra,és ezt megadott időközökben újra megteszi.No para.
Tóni
1
Szia!
El se tudod képzelni, mennyire nem vagyok nyugtalan, inkább kíváncsi. Mint írtam, van egy db ilyen, legyen - felőlem - bejelentkezés, de amikor hosszabb és ismétlődő, eltérő hosszúságban érzékelhető az erősítőn brumi, az nem tudom, mi lehet.
Vagy ez a nulladik típusú találkozás...
0
Régen ehhez kis villogó matricákat is árultak és sokan vették is. E matricák az antenna közelébe ragasztva a nagy erővel sugárzott jelekből csíptek le egy picit és amiatt tudtak villogni. Talán 20 évvel ezelőtt volt divat.
A rövid pittyegés az az "életbentartás" (keep alive), azaz jelzi a központ felé, hogy jöhet SMS és hívás. Ettől van az, hogy valakit hívva egyből jelzi, hogy nem elérhető (mert kikapcsolta a készülékét és leregisztrálta (kiléptette) a GSM központ), vagy 5-10mp múlva jelzi csak, addig síri csönd (mert a központ szerint még fel van csatlakozva és vár a válaszra, hátha csak lassú a szoftver vagy épp annyira le van árnyékolva, hogy csak sokadikra működik az átvitel).
A hosszú pittyegés pedig adótorony váltás. Többször megfigyeltem, hogy akkor is magától átvált egy gyengébb jelre a készülék, ha a használt pillanatnyilag erősebb nála. Több készüléken is észrevettem, mindegyiken 2G-n csatlakozom, programmal látom, hogy még mely tornyok vannak a közelben és random módon átvált a gyengébbre.
Ez a random mód lehet, hogy annyira nem is random, ha pl. a torony elérte a kapacitását, lehet kilövi vagy átjelentkezteti a készüléket egy másik közeli toronyra. Nem tudom, nem értek a működésükhöz, de logikailag még esetleg ez elképzelhető.
Ezen keresések idejét régen néztem 12-15 perc között voltak (mostanában nem néztem, lehet már más).
A pittyegések idején ha megnézed a térerőt (hosszú pitty után), várhatóan vagy erősebb, vagy gyengébb lesz.
2
Igen,hívásjelző volt...
0
Nekem van ilyen kínai golyóstollam. Kb. 1-2 méterről érzékeli, ha bejövő hívás van, és villog. Néha hívás nélkül is, amikor a telefon regisztrál a toronyhoz. Kemény 300 forint volt . Lenémított telefonnál, pl. értekezleten hasznos.
0
Szia!
Ezek ilyenek. Lehet, hogy két cella van a közeledben, azokon váltogat, mikormelyiknek jobb a jele.
3