Sziasztok!
Már jó pár hete szenvedek ezzel a készülékkel. Már megjavítottam a végfokot, végigmértem a tápokat, egyebeket, reseteltem is egy kolléga segítségével, de a hangerőszabályozás továbbra sem működik. De az összes funkció rendben van.Az utolsó reményem, hogy a Q153 EEPROM-ot újra kellene írni. Ha ez sem segít, kuka, vagy eladja így a barátom
Szóval: Tudna-e valaki EEPROM tartalmat küldeni, vagy meg tudja-e írni az IC-t, ha kiszedem? Az IC tipusa:R1EX25064ASA00A. Nyolc lábú, SMD IC.
Köszönettel:
Attila
Üdv mindenkinek. Hozzájutottam egy Onkyo erősítőhöz, melynek a hibája, hogy egyrészt 120v-os hálózatra készült, hálózati csatlakozója hiányzott. A készenléti táp panelon kicseréltem a trafót 220v-os feszültségűre. A táp. trafót kikötöttem róla. Majd bedugva a hálózatra a készenléti táp reléje csak kattog mikor bekapcsolom. Kérdésem még, hogy esetleg melyik tipusú erősítő 220-as trafója lehet jó bele az onkyo-k közül? mert akkor kicserélném benne. Előre is köszönöm a hozzászólásokat.
Sziasztok! A készülék kijelzője működik, funkciók állíthatók, a rádió rész is hangolható. A végfok kimenetén lévő relék viszont nem kapcsolnak be, a végfokra már nem kerül hangjel, így nem is szól a készülék egyetlen kimenete sem. Van benne egy jó nagy HDMI panel, nagyon sok alkatrésszel, ezen mértem tápokat, amik valószínűleg jók voltak. A készüléket Reseteltem, de nem változott semmi sem. A kijelzőn nem jelennek meg a hangszórókkal kapcsolatos ikonok sem. Ebben a készülékben is ez a HDMI panel okozhatja a készülék problémáit? Valakinek van javítási tapasztalata benne?
Sziasztok
onkyo TX-NR609 Kép van hang nincs hiba.
Valaki nem tudja honnan lehetne beszerezni megfelelő minőségű DTS chipet jó árban onkyo erősítőköz ?
D830K013BZKB4
már rendeltem egy DTS chipet de egy reballozottat küldött a kínai ami szintén halott. :/
esetleg panel milyen árban lenne valaki nem tudja?
Üdv. Glain