Üdvözlet!
Hozzám került a fent nevezett tv. Cseréltem benne sormeghajtó tranzisztort, mert zárlatos volt,ezután elindult a tv, de sornyúlott és párnatorzítása volt. Kicseréltem mind a két ew tekercset, r629 2.7 ohmos ellenállást,mert szakadt volt. Ezután a képe sorcsökkent lett a párnatorzítás megmeradt, és a buk444 is forrósodik (izzad,mint az állat).A segítségeteket szeretném kérni mi lehet még a gond? A a raszter korr. diódákat néztem azok jók. Okozhat ilyen hibát raszter csat kondi? Válaszotokat előre is köszönöm.
üdv!
Orion-BU 808DFI. csere után. csatorna váltásnál sípol a nagyfesz,és összeugrik a sorméret,ilyen dupla képpé vált,és sípol hangosan a nagyfesz. De van hogy rendesen vált csatornát,és minden rendben,és akkor szépen müködik minden. De egy másik váltásnál pl,ugyanugy sípil,és ugrik a kép. Kontakthiba nincsen. Bu808DFI-t meg 10 mikrót cseréltem benne,szokás szerint.
vmi tipp??
üdv.
sparco
Sziasztok! A fent említett 7 colos kis tv javításában szeretném kérni a segítségeteket. A tv kb 30 -40 perc próbálkozás után hajlandó csak a digitális adás vételére. De akkor is csak kikapcsolásig. Utána megint nem működik. Ha beindul a vétel akkor keresni is hajlandó, jó jelszintet mutatva. De amikor nem működik rendesen akkor is keres ,de akkor a jelszint 0. Sajnos rajzot nem találtam így a MXL5007t adatlapja alapján méregettem viszont a fesz értékek rendben vannak. Az antenna bemenetnél van egy BFG425w -s nagyfrekis tranzisztor, mérve azt is jónak itélem. Viszont van egy "HA7" markerű smd sot23-3 tokozású alkatrész amit nem tudok beazonosítani viszont a lábain furcsaságot mérek.
Szép napot Mindenkinek.
Fenti TV táp ic-je villám következtében szétrobbant.Ha valaki ismeri a típusát,esetleg doksit is tud küldeni,vagy forrást megjelölni,megköszönném.A panelon lévő matricán a következő infók találhatók:
Modell name:20C02 W/O DVB-T /?????/
Chassis Type:UOC TOP 80PIN
Produktionlot no:PVT026
Produktion Date 2008 09 09
Minden segítséget köszönök
Reparátor1