Sziasztok!
Bevallom elakadtam ennek a masinának javításával. Eredeti problémája a "szokásos" volt, magnó mechanika megbolondulása szíj nyúlás miatt, cd rész üzemképtelensége a tároló rekeszek összeakadás végett. Helyre raktam ez utóbbi mechanikáját,de tálca csukás után "vegye ki a lemezt" üzenet mellett, kiadja ismét a tálcát. Érdekesség, hogy el sem jut addig a pontig, amikor a belső tengelyre fűzné a lemezt. Külső tápról akadás mentesen, szépen végigmegy a mechanika, tehát nem összerakási probléma. Kapcsolók tisztítva, kimérve, vagyis ezek szintén nem lehetnek okozói.
Ötlete esetleg valakinek, hogy mi a fészkes..... ?
Köszönettel: Z.
Sziasztok!
Standbyban az MN101EF16KXW proci a 3,3 V-os tápon drót lett. Procit lehet kapni, de szoftvert nem találok. A gyártó honlapja nem támogat.
A nyákon vannak kivezetve programozó lábak, de nincs rajta csati. Új procit lehet USB-ről életre kelteni, vagy kuka az egész?
Üdvözlet azoknak, akik még itt vannak! Van aki két ünnep között is dolgozik? (mint én!) Lett itt egy Panasonic SA-PM9készülék, mely bekapcsolás után, a CD lemez betöltése után reading felirat, majd F76 hibaüzenet és a készülék kikapcsolt. A rádió, magnetofon rendben működik, hangteljesítmény is van. Valaki tudhatja, hogy ilyen esetben mit jelent az F76 hibaüzenet? Az internet alapból a tápegység hibáját írja, de abban nem találtam hibát és minden más funkcióban működik.
Szétszedés után kiderült nem forgatja meg a lemezt és kiáll F76 hibakódra és kikapcsolja a készüléket. A lemezfogató motor tisztítása után már elindult a motor és folyamatos olvasás után kiírja hogy NO DISK. A lézeregység is elgyengült és az után állítás sem hozott eredményt. (Viszont nem állt ki hibára és nem kapcsolta ki a készüléket). Kettős hiba volta gépben. A komplett egység csere borsós és csak aliról lehetne rendelni és ott sem úsznám meg húszezer alatt. Visszaadva az ügyfélnek.
László
Sziasztok!A fenti cd-s radiómagnó nem olvasta be a cd-t.Rendeltem bele a SINI cégtől fejet.Most az eredeti cd-t nagy nehezen beolvassa de a másoltakat nem.Nincs valakinek ötlete?A fej 8000ft volt.Tele a hócipőm!