Szep napot kivanok minden szakinak !
Szeretnek infot egy hiba kijavitasrol ! Bejott egy Philips 32PFL4007H/12 tv,kb.10 15 perc utan kikapcsol , ledjelzes 3 villogas aztan tovabba harom es igy mig kihuzom a csatlakozot es aztan ujracsatlakoztatom,a folyamat igy ismetlodik tovabb !
Koszonom a segitseget !
Jozsef46 , Nagyvarad !
Szevasztok
Van egy ilyen tv m javitáson,valami nagy feszültséget kaphatott mert a primer oldalon elég sok minden elszált,teljes rajzom nincs hozzá,de az L6.2 majdnem ugyan az,azt szeretném kérdezni van ott a tápban két db ellenállás ami3514,3515 poz icióban vannak rajz szerint 1 az értéke,nade miaz az egy om ,mega om,aztán lenne még egy kérdse,jóll látom hogy itt a B+ nics leválasztva a hálózattól.
Sziasztok!
Hátha valaki már találkozott az alábbi hibával.
A VBATT feszültség csak 95V a doksiban szereplő 141V helyett.
A TV ugyan többnyire beindul, ám keskeny és hordó alakú képpel.
Fényerő növelésre, vagy amikor az antennát rádugom és adást is talál, azonnal egy jókora reccsenéssel a hangszóróból kikapcsol és villogni kezd az elején a piros LED jelezve a védelem bekapcsolódását.
A tápegységet méregetve feltűnt, hogy a 7506-os pozíciószámú stabilizátor lábain nincs mérhető feszültség.
A környező ellenállásokat átmérve nem találtam közöttük szakadtat és a tápegység tranzisztorai és diódái sem mutatnak hibát. Az említett stabilizátort és a SM alapján 7529-es pozíciószámú BC847B-t kicseréltem, de nem következett be változás.
Az első körben leggyanúsabb 3507-es(160K) és a 3520-as(33K) ellenállások kimérve jók.
Szerintetek, hová nyúljak...?
Sziasztok!
Most került hozzám ez a készülék, a tápegysége jó, 14V 140V megvannak, távval indítva a piros led meghalványul, de más nem történik, nem indul el a sor. A sormeghajtásban a két BC-ét cseréltem, de ott sincs meg a sorjel. A procinál eddig csak 3,3V, és 3.9V-okat mérek, nem kellene 5V-nak is lenni, a rajzon szétszórva vannak meg a feszültségei. Valami táp hiba, vagy a proci?