üdv mindenkinek egy GFL2.20E alaplappal szerelt TV t javítok nem akar indulni.A 7840 pozíció számú LINE SWITCH
tranyóig elmegy a 141V de utánna nincs(bár lehet hogy elég gyorsan lekapcsol és emiatt nem látni)feszültség.A sorkimenő jó a végtranyó jó a függő ic jó eleinte képcsőhiba volt közben cseréltem csövet. Valahogy bekevertem magam úgy hogy egy más tipusú konvergencia panelt raktam rá,emiatt kiment benne valami.A 3842 és a fetje is kiment de azt már kicseréltem.Epromot írtam van 2db 2 fókuszos sorkimenővel szerelt másik lapom ami ment abból próbálgattam bele a procit meg a digiboxot de nem megy a kicsike.Jó lenne tudni valamit a beépített védelmekről,visszacsatolásokról mire kell odafigyelni esetleg valami trükkös direktindítási lehetőség a sorvégnél.Az a baj,hogy nincs egybefüggő rajzom csak szeletekben.Kelllene valami segítség.
Üdv. kekestv
Sziasztok!
Két napja szivat ez a PHILIPS L6.1AA sasszéval szerelt csoda masina.
Eredeti hibája az volt hogy nem indult csak nyüszített a táp. Ez is elég kacifántos volt mert kellett egy kis idő mire
megtaláltam a hibáját (a sortranyó hűtőzászlója kilyukadt és lehúzott a hűtőlemezre) de ezután jött egy kanyar a dologba.
Kicseréltem a BUT11AX-et egy BUT11AF-re és csak melegszik mint a háborodás de nem indul a sorvégfok. Fülesmester hibalistáját kiveséztem teljesen 98v 10v 5v mind meg vannak tda8362 cserélve újra, átforrasztva minden és mégis cseszik indulni :S
Legyetek szívesek segítsetek nekem mert már agyf....szt kaptam ettől a csoda géptől :S
Hiba ok:
Műterheléssel a sortápfesz le esett 92V-ra melyet a következő hibás alkatrészek okoztak:
-3514, 3515 1R megnyúlása
Illetve első induláskor a sorvég nagy füsttel indult melynek oka:
-2420 kerámia kondi zárlata okozott
Üdv: Irkax
Sziasztok!
LC71EPA sasszi, alaphiba a tápban 5-6db púpos elkó, cserék után indult rendesen, hibamentesen.
Kb 10 órás járatás után ma reggel bekapcs után nincs hang, teljesen néma. A mainon van a TDA8932T, elég forró, +-17V tápja rendben, bemenetek szépek szkóppal nézve, a kimeneteken viszont gerjedés látható sacc 10v 100kHz körüli nagyságban, ugyanez a zavarjel a tápokon is rajta van de csak néhány tized volt szinten, alig látható.
Fejhallgató működik rendben, a tápokra raktam próbára 1n-t, 100n-t, nincs változás, a hangszórók meg sem mozdulnak, a nagytápnál is nézelődtem, mérésre rendben találtam az elkókat, 2x2db 1500uf/25v. A mainon cseréltem csak a két smd 220mikrót a végfok táp lábainál lévő utólsó szűrésnél mert melegedtek eléggé, változás annyi lett hogy az újak nem melegednek de nincs hang. Ha lehúzom a hangszórókat a gerjedés akkor sem változik.
Mire tippeltek?
Sziasztok!
Amikor hozzám került, nem mindig indult el. Ezután derült ki hogy magas volt a tápfeszültség 95V, helyett 115V volt, de nem tudtam 100V alá vinni, átforrasztva a tápot, és cserélve az 1K-os potit, most meg nem tudom 90V főlé vinni. Az elkokat cseréltem, primer, szekunder, optó. ezek után érdemes volna megnézni smd tranyókat, vagy valami ellenállás van megnyúlva?