Sziasztok Mesterek!
Tudna valaki segíteni, egy Philips 29 PT 8521/12 tip. TV ES 1.EAA számú tv-vel gyűlt meg a gondom,
bekapcsolás után cicc nagyfesz megjön, eltérítőn hallani és szkóppal egy pillanatra látni is a függ. eltérítést, oszt ennyi.Előlapi led egy hosszú egy rövid villogás.Ha ráindítok távval akkor csak rövid villogás. Mit keresgéljek? Előre is KÖSZI !
Sziasztok !
Olyan gond lett a készülékkel, hogy eltűnt a kép. Háttér világítás van, hang van.
(Nem igazán vagyok gyakorlott az LCD-s technikában, a CRT-s TV-t javítottam párat, sikerült is.)
Letöltöttem innen a fellelhető SM-eket, de szerencsére pont olyan egyik sem volt.
A végére lett olyan, amiben csak az inverter panel más, de az műkxik.
Megmértem amit lehetett, de minden rendben volt. Így keztem a kijelzőn lévő panelre gyanakodni.
Arról viszont kapcs.rajzot nem találtam a szervíz könyvben.
A lényeg az, hogy a hiba ott van. A panel finom feszítése során elindult.Nyilvánvalóan kontakt hiba .Nagyítóval átnézve a panelt nem láttam semmi hibát. Átforrasztotam amit tudtam, de a jelenség ugyanaz.
Mikor nincs kép a panel hideg, feszültséget kevés helyen lehet mérni. Mikor beindul a panel és van kép(kifogástalan), a panelen lévő 96 lábas IC (gyanítom az a kijelző meghajtója), igen jelentősen melegszik.
Ez normális jelenség ennél?
Sziasztok.
Nem érdekel senkit a címben szereplő meghibásodott LCD Tv?
Kép nincs hang van. Javítva volt már, processzorra 2 hó gari.
vagy ha tudtok segíteni a javításban az is érdekelne.
kopi
Üdv Mindenkinek !
Hozzám került egy 42"-os Philips LCD. Sajnos valaki előttem a Master inverter panelen megpróbált IC-t (BD9897)cserélni, és felszabta a fóliákat az IC alatt.
Ha valakinek lenne eladó:
-bontott de működő Master/slave párja
vagy
-külön master panelja
vagy
-olyan master panelja amin a trafók, vagy a FET-ek hibásak (az enyémben ezek jók...), kérem tegyen ajánlatot !
Előre is köszönöm a segitséget !
LCDdoki