Van ez a fenti tv-m. Elkövettem azt a hibát, hogy a paraméterező menübe, ki akartam az automatikus frissítést, mert minden hajnalba keresgéli a frissítést a Philipstől de már rég óta nincs. Kinyomtattam az opciós listáját.és érték váltás után ( binárisról decimálisra) elkezdtem beírni neki, csak figyelmetlen voltam, és a g2-ben elírtam egy karakternyit. és azóta nincs kép csak a bekapcsoláskor a philips logó pár másodpercig,
az alábbinak kelet volna lennie a számítások szerint. g1: 33608,00011,15423,18623
g2: 43928,34819,33536,00268.
De mivel nem ad képet, mert valószínüleg a kijelző (képernyő) kezelő paraméter nem tetszik neki, igy esélyem sincs visszaállítani, mert nem látom, hogy mit csinál....
Ha valaki nagytudású tud segíteni, kérném jelezze....(Újpesten) vagyok.
Mindenkinek köszönettel: kocici
Üdv. Mester urak!
A címbeli tv-t szeretném rábírni arra, hogy fogja a DVB-T antenna jeleket. Feltehetően első indításkor a kábel bemenetet állították be. Ezt a beállítási opciót nem ajánlja fel csak az első indításnál. Most csak az analóg jelet érzékeli. Tudnátok ebben segíteni? Előre is kösz.
Sziasztok!
Van itt ez a címben jelzett kiváló kézi készülék, amelynél a LCD panel bal oldalán a bekapcsolás után egy ideig hol a teljes felében fullra fekete, hol csak egy szélső sávban a kék háttér világosabb és időnként abban a sávban vízszintes csíkokkal bozorog is a kép. Idővel enyhül a hiba, majd végül jó lesz a kép.
Nos, levettem az LCD panel fém keretét és szemből a bal szélső, a COF-ról az LCD-re vezető szalagkábelt finoman mozgatva jelentkezik a hiba, azaz kb. 10cm-es sávban a fent leírt jelenség. A felesben fekete kép ugyan nem, de amikor jobban pisztergáltam a ribbont, akkor néha kép bal oldali 50%-áig is megmoccant az addig csak a kekenyebb sávban hibás kép.
Kifigyeltem, hogy amikor a COF panelre az ujjammal rászorítom a szalagkábel COF panel felőli végét, akkor nincs további reakció a mozgatásra, ezért arra gondolok, hogy nem megtört a ribbon, vagy pedig a chip a közepén lett kh-s, hanem elengedhetett a "vasalás" a ribbon COF panel felőli rögzítésénél.
Az volna a kérdésem a Tisztelt Urakhoz, hogy milyen célravezető megoldás volna ennek a hibának az orvoslására a nyilvánvaló kitámasztáson túl, gondolok itt valamilyen megfelelő ragasztó típus, vagy más a panel épségét nem veszélyeztető rögzítési mód alkalmazására, mivel a kép kis idő után helyre áll, ezért jó volna még nem leamortizálni az LCD panelt.
Előre is megköszönöm a javaslatokat!
Üdvözlettel: dongo
Szevasztok
Hozták ezta fenteb irt kis tvt,bekapcskor,nem csinál semit a sorvég tranyó melegszik.
Lekapcsolva a tranzisztort égővel elindul a táp95 voltja ,és kész.
Mivel a sor nem indul,nincs 5 volt sem,illetve 12 sem.
Nem tudom fellehetne a tápot álitani,ha a sortrafóról lejövő 3638,3639 ellenálásokat kiveszem,és c2638 as kondira küksőleg adnék 12 voltot,igy megtudnék bizonyosodni a táp müködéséről,nagyon ugy nézki hogy a sortrafó lessz a ludas,de a 12 illetve az 5 volt nélkül nemtudom ellenőrizni,hogy van e egyáltalán,sor inditás.