Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni a fenti tv-vel kapcsolatban.
Bekapcsolás után stby led 1 pillanatra felvillan fehéren majd elsötétül.
Innentől a tv semmire nem reagál csak ha kihúzom a hálózati csatlakozót.
Háttérvilágítás egy pillanatra sem kapcsol.
A tápon mérve az összes feszültség megvan.( Stby 5V , 12V , 24V )
Main-on 1.8V 3.3V 5V szintén megvan
Igazándiból nem tudom merre tovább (MT8200 proci van benne)
Köszönöm
Üdv Krisz
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Üdv. mindenkinek . Nem lehet bekapcsolni , készenléti Led nem világít mint ha be volna kapcsolva , táv. nincs hozzá , a joystick-ra nem reagál . Háttér egyik piros/fekete tesztéről 23,7 , a másik nem megy . Lehetséges , hogy tv jó és be van kapcsolva , csak a háttér nem megy , mert fogyasztás mérő 7W mutat ami több mint egy átlagos készenlétben lévő tv , a mainon is 12, 5 , 3,3V meg van , ps on 2,9V, de akkor miért nem tudom kikapcsolni a joystick-al .
Sziasztok!
A fent nevezett tv nek a képe el van fordulva egy kicsit (kb 1-2 cm)
Használtan lett véve, és már akkor is ez volt a gondja. Akkor azt mondták, hogy szervizmenüből lehet állítani.
Most elment a kép teljesen csak hang volt, amit a crt panel KH ja okozott. Ez már javitva lett, szépen megy is.
Viszont az elfordulásra nem tudok megoldást.
Valakinek lenne esetleg ötlete?
Előre is köszönöm!
Üdv Sanyi
Sziasztok!
Fateroméknak van egy Philips 33ML8905/42 típusú TV-jük. Elég régi darab már (15 éves körül lehet), de az öreg ragaszkodik hozzá, mert annak idején 400eFT-jába került. Soha nem volt komolyabb baja, de tegnap vizsgálgattam és a következő két dolgot vettem észre:
- A képe el van csúszva függőlegesen felfelé, mert a legtöbb csatornán a képcső látható részének aljától kb 3-4cm-re van a tényleges kép alja, ami alul egy fényes csíkkal kezdődik..
- A bal oldali hangszóró stereo adásoknál nem szól, csak akkor ha monóba kapcsolom a hangot a távirányítón.
Létezik szervíz menü ilyen öreg készülékeken? Ha igen, hogy tudnám előcsalogatni? Esetleg valami tipp a hibák okára?
Köszönöm előre is!
Üdv,
Gabi