Sziasztok! Adott a fenti erősítő, usb és net bemeneteken kb. 1-1.5 óra hallgatás után szép lassan előjön egy "pattogó" hang szerűség.Másnap vagy mikor "kihül" minden rendben, és 1 óra után ismét kezdődik. Van esetleg valami tipikus hiba ezeknél vagy egyedi jelenség lehet a probléma?
Sziasztok.
Kaptam ajándékba egy autós fejegységet, egy Pioneer MVH-150UI-t.
Bekapcsolás után nem sok idő elteltével megjelenik a kijelzőn az "AMP ERROR" üzenet, és el sem lehet távolítani :-)
Valahol azt olvastam egy külföldi fórumon, hogy ha nem jól vannak bekötve az autóban a hangszórók, az is okozhatja ezt a hibát, és valahogy lehet resetelni, vagy valami factory reset-et emlegettek. Sajnos ezt a fórumot már nem találom.
Tudnátok segíteni ebben? Esetleg egy szervíz manual? Vagy tipp, hogy mit, mikor, és mennyi ideig kell nyomni rajta egy factory reset-hez? Egy próbát megérne még. Köszi mindenkinek.
Sziasztok'
Szintén javítani akarta már valaki az egyik oldalon hiányoztak a végtranzisztorok, a másik oldal nem lett bántva.
Sajnos oszciloszkópom nincs mert karácsonykor véletlen rátapostam a NYÁK-jára (megakartam javítani a tápját :) )
Végfokok IRF640 2db, végfok tápja +/-48V, de az előfoké +58V/-48V (hihetetlen de séma szerint is ennyi).
Mindkét oldalon ugyanazok voltak a feszültségek.
Tranzisztor nem ég ki a végfokban.
Védelmi relé nem engedi a hangszórót rákapcsolni.
Most az egyik oldalt végtranzisztorjait kiégettem nemtudom hogyan miközben rámértem a Q101-es tranzisztor bázisára. Most akkor a másik oldalt javítanám..
Méregettem pár feszültséget és beírtam a rajzra pirossal.
Nem tudom miért van -18V a kimeneteken ( a másik oldalon is maradt a -18V tranzisztorok nélkül is)
Minden félvezetőt durván átmértem jónak tünnek...

Üdv. Mindenkinek! A fent nevezett pioneer receiver a következő hibát produkálja: Rövid idejű hallgatás eltelte után kikapcsol. Rögtön utána nem kapcsol be, standby led sem világít. Ilyenkor ha a hálózatból kihúzom, vagy a fő áramtalanító kapcsolót off állásba nyomom, pár óra múlva ismét bekapcsolható, de alap állapotba hozza magát mintha resetelve lett volna a készülék. Elfelejt minden beállítást, ekkor ismét hallgatható rövid ideig aztán megint lekapcsol. Előfordul hogy ha próbálom bekapcsolni a stanby led halványan világít, vagy pulzál, de ilyenkor nem lehet visszakapcsolni. Próbáltam mindent lekötöttem a készülékről akkor is kialszik egy idő után a standby led. Az első hibajelenség: spontán hallgatás közben kikapcsolt. A készülék túlfeszültség védőn keresztül kapta az áramot. Várom a hozzáértők hozzászólását. Köszönöm!