Üdvözlet Mindenkinek!
A jelzett kétkazettás rádió-magnót javítanám,ha szét tudnám szedni... Az előlap a hátoldal felől mélyen besülyesztett csavarokkal van rögzítve, ezek eltávolítása után a készülék két oldalán elválik, de középen, a kazetta-fedelek alatt két csavar nem engedi leemelni az előlapot. A csavarokhoz csak a kazetta fedél eltávolításával lehetne hozzáférni,amit a fedél esetleges törése nélkül nem tudok elképzelni.A mellékelt képeken a papirral jelzett szakaszon fogják az elrejtett csavarok az előlapot.Amennyiben szedtetek már szét ilyen készüléket, árulja el valaki, mi a módja.
irokéz
Sziasztok!
Egy Tesla lemezjátszóval indult ma a napom. Nem forgott a motor. A légrés megszűnt, a tengelyét félrehúzva beindult szegény. Megforgatva, igazgatva a tengelyt tartó konzolját nem gyógyult meg, aztán kínomban megolajoztam a perselyeit, és beindult,
Korai volt a örömöm, mert az egyik oldal nem szólt. Kivettem a fejet, és egyszercsak felüvöltött a hangszórója. Sajnos a betétben a kristálylapocskák repedtek, azért túl mélyen van a tű. Még nem tört el, szól is vele, de amint jön egy kis egyenetlenség a lemezen, megemeli a betét műanyagjánál fogva a kart, és marad ugyanabban a barázdában a tű.
Utánakeresgélve láttam hogy a Vaterán is 2012-es az utolsó eladás, és a googli hozot 12 ezer forintos áron - a tulaj ettől az összegtől eutanáziára jelentkezne Hollandiába - szóval nem lehetne valahonnét ilyen kristálylapocskát szerezni?
A válszokat előre is köszönöm!
üdv.
Tropfehérke
Szerbusztok!
Technics Tunerbe megszorult a hangoló encoder.
SM szerint a típusa: RRVEC16B12-A
Ilyen van biztosan az ST-GT650, ST-GT50, ST-GT350 típusokban. Mindegyikben VR901 pozíció jelöléssel.
"Különlegessége", hogy ez körbe-körbe forgatható, nics végállás egyik irányba sem.
A gyártója ALPS, és csak annyi szerepel rajta, hogy 507G.
Csatoltam róla képeket.
Tudnátok segíteni hol lehetne beszerezni?
Thx.
Üdv
került hozzám egy Pioneer DEH-1800R típusú autóhifi
a tulaj elmondása szerinte át akarták rakni egy másik autóba és a régiben még működött, de az újban már nem, elmondása szerint nem kötötték el, csatlakozók ugye adottak..
elkezdtem méregetni, diódákat, V-okat, és azt találtam, hogy a Q921 Tranzisztor körüli V ok nem stimmelnek, a tranzisztor mérésre, jónak tűnik, de a bázisán és az elmenőén, nincsen meg a V, 0V van mind a 2 részén.
Alatta dióda mérésre jó, a Q923 SMD 4,5 lábán megvan a 14V de a 2.lábon semmi,
Most ezen a részen, azért nincs V, mert az Fő ic vezérli ezt a részt, vagy valami probléma van?
még néztem a végfokát, az úgy néz ki hogy jó..
Kérlek segítsetek, merre keressem a hibát?
Sniper
ui: Rajz:
Itt