Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

RUSSIAN DNIEPR-14A TUBES MAGNETOPHONE 1970 SCH

AUDIO - SERVICE MANUAL
Type: (GIF)
Size
243.4 KB
Page
---
Category
AUDIO
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar russian manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    RUSSIAN DNIEPR-14A TUBES DNIEPR14A 1970 DNIEPR 14 14A
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant AUDIO forum topics:
Yamaha DSP-A5 nem kapcsol be tilt
Sziasztok! Napok óta küzdök a fent említett géppel. A következőt tapasztalom: Bekapcsolás után 1-2 sec-ig bekapcsol majd rögtön ki. A kijelző világít reagál a módválasztó gomb tekergetésére (amíg nem kapcsol ki). Teszteltem a főtápot ami megfelelő értékeket produkált. PRY pont a front paneltől átjárható a reléig. Nézegettem a hasonló gonddal küzdők hozzászólásait (plusz a youtube-os EEVblog-os videót is) rá is ellenőriztem a tápoldali fólia kondikra de azok beleférnek a tűrésbe. A SM szerint az erősítő "operation" kapcsolásán van valamiféle védelem a végfokok körül. Arra gondoltam kiiktatom hogy tudjak mérni legalább. Gyanaxok még mikrovezérlőre de annak a cseréjét hagynám a végére (ninc$en hozzá kedvem)... Továbbá a kapcsolás szerint van egy "POWER DOWN DETECT" is de ennek meg nem jöttem rá a szerepére. Szerintetek? Nagyon hálás lennék amennyiben megosztanátok velem ha hasonlót tapasztaltatok és sikerült valamire jutni vele.
Hangtechnikára elektroncső típus kiválasztása, vagy helyettesítése? Hogyan? (12AX7)
Sziasztok! Ismét segítségetekre lenne szükségem. Elektroncsővel szeretnék építeni egy áramkört, viszont csővel még nem dolgoztam. Nem tudom konkrétan milyen paramétereit kell nézni a csőnek, ha hangtechnikai céllal szeretném használni (gitárhoz lenne, torzító pedálba) A cső amit a rajz szerzője ajánl: 12AX7 Találtam elektroncso.hu-n, de nincs nekik épp, mert ár nincs mellette. Az lenne a fő kérdésem, hogy mi alapján kereshetek hozzá helyettesítő csövet? Mit figyeljek az adatlapon? "FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím! A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet. A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Tesla B4 3db szalagot jól lejátszik de a 4 iket csak az egyik sávon, de egy másik és 3ik B4 viszont jól lejátsza a 4ik szalagot
Tisztelt Szakértők!

Tesla B4 negyedsávos orsós magnóm 3db szalagot  jól lejátszik mindkét sávon (sárga, piros) de a 4 ik szalagnál csak a sárga sávot játsza le, pirosat nem.
Azt hihetnénk hogy a 4 ik szalag üres a piros sávon, igaz?

De egy  másik B4 és egy harmadik B4 mégis teljesen tisztán erősen jól lejátsza ezt a negyedik szalagot a piros sávon  is nem csak a sárgán.

Kérdésem:
A 4-ik szalag mégsem lehet hibás hiszen a másik és harmadik magnó jól lejátsza a piros sávot is, de a magnó se lehet hibás mert három szalagot mégis jól lejátszik  mindkét sávon.
Vagy mégis a magnó a hibás?
Ha igen akkor javítható?

Köszönöm  előre is a segítséget  Laci
Grundig R2000
Üdv! Egy Grundig R2000-es került hozzám. Ismerősé, akit ráadásul érzelmi szálak fűznek a készülékhez, ezen kívül hölgy is az illető. A panasz az volt, hogy nem szól. Szétszedtem és hiányzott a 63V. A táp: A nyíllal jelölt biztosíték volt kiégve. Rövid méricskélés után nem találtam semmi különösebb problémát, így betettem egy 1.3 amperest (ilyen volt otthon, de mielőtt visszaadom veszek olyat mint ami gyárilag volt benne), bekapcsoltam és tökéletesen működik. Először arra gondoltam, hogy túlhajtották szegényt, de a végfokok tápját a 2x21V látja el. A biztosíték csere után járattam egy órát, semmi problémát nem tapasztaltam vele azóta. Mit gondoltok, merjem visszaadni? Azért dilemmázok, mert nem szeretném visszakapni egy hét múlva, a biztosítékok meg nem szoktak csak úgy kiégni... Rajz: http://elektrotanya.com/?q=showresult&megnev=grundig&megnev2=r2000gb&kategoria=&kat2=schematics DM
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce