Jó napot mundenkinek!
A sasszé típusa SCT57B. A probléma, hogy bekapcsoláskor a tv elindul, OSD van de se kép se hang.Egy pár perc után egyszerre megjön minden.A tápegység feszültségei szkóppal mérve nem brummosak.Mindenesetre tettem rájuk hátulról plussz kondenzátorokat, a kf proc mellett az összeset kicseréltem, a KA7630 és a KA7805 körül az összeset kicseréltem. A sorkimenő melletti elkókra tettem plusz kondenzátorokat.Nem változott semmi.Kontakt hiba nincs, mert már átforrasztottam mindent a text modul kivételével, de azt is kiveszem és átforrasztom.
Egyetlen eltérés hogy a KA7805 power lábán amikor rossz 3,7V mérhető, mikor pedig jó 4,1V. A KA7630 4-es lábát ugyanez kapcsolja és ha a C831 10uf kondenzátorra 100uf-t tettem ,megjött rögtön minden.Így megy a tv ,bár még nem üzemeltettem.De ez nem gyári állapot.Mi lehet az oka? Kezdek kifogyni az ötletekből. Jól jönne egy kis segítség.
dínó
sziasztok
Segitséget szeretnék kérni van egy samsung televiziónk pár napja bekapcsoláskor egy kattanást lehet hallani és kb 2perc elteltével lessz kép és hang megköszöném ha tudnavalaki tippet adni a javításhoz.
Szevasztok!
Segítséget kérek, tapasztaltabb kollégáktól, a hiba megoldásához. A készülék működik, de a kijelzőn a mellékelt "kép" van.
A fenti plazma zárlatos Y; Z modullal érkezett. A VS ágon mindkét modulon az IGBT-k, és diódák nagy részét cserélni kellett.
A VA; VS feszültség pontos, a 15V helyett 14,5V mérhető, ennek állítására nem találtam lehetőséget.
Ilyen hibám nem volt, ezért kérem segítségeteket, a "plazmás" kollégák vélhetően kapásból tudják a hiba okát.
Gondolok a control board nem megfelelő működésére, esetleg a VHCT541A hibás működésére. Igazán a manuálban levő Y-sus jelalakokat se találtam meg.
Várok egy pár "lökést", tanácsot, hol mit mérjek, ellenőrizzek?
üdv
Dr.Távadó
Üdvözlet Mindenkinek!
A készülék /ch.:K55A/ bekapcsolást követően elindul, de amikor feljön a kép, azonnal leáll egy pillanatra, majd újraindul. Ezt ismétli vég nélkül. A folyamatot a 801 IC 50.-es lába "power" vezérli, az okát nem tudom.A K55A sasszi hibagyűjteménye említ hasonló hibát, amit ott a digit panelen található CXA2165Q IC hibája okozott.A hibás rész behatárolására kérnék javaslatot, mivel a kérdéses IC meglehetősen drága.