Tisztelt kollégák kérdezném mi lehet a gyanusabb a hiba a tv összerakva elindul megjelenik a logo majd lekapcsol a háttér,a main tápleválasztása után a háttér elindul folyamatosan világit,táp visszarakása után t-con leválaszt tv ugy viselkedik mint aki üzemszerüen müködne, t-con nélkül háttér müködik,gombokra távirányitóra adja a megszokott samsung hangot.Main vagy t-con a gyanusabb?Ui:a t-con-ról hiányzik a hütés,enyhe karcolás a hütött ic felületén,de ha ő a rossz akkor miért jelenik meg a "samsung smart tv felirat"utánna miért tiltja a tv-ét ilyen esetekben tudom hogy a main a ludas de itt hogy t-con nélkül látszólag müködik, kérdéses a dolog. t-con tipusa:bn41-01789a
Szevasztok
Ennek a fentebb leirt tv nek kellene a szerviz menü elérése, kb egy centis fekete csik látható a képernyő jobb oldalán,illetve a szineken is kellene álitani egy kicsit,mert a zöld egy kicsit sok benne.
Üdvözlet mindenkinek. A fent nevezet tv időnként jól működik majd átlósan becsíkol, fekete-fehérre vált később teliben kékre.Csatornaváltásra ismét kép majd, kezdődik előlről a folyamat. Mérések alapján nagyjából minden rendben.Szemre a lineáris tekercs környékén melegedésre utaló elváltozások (ellenállások ill. a tekercs bevonata)láthatók. Előre is köszönöm a segítséget.
Szevasztok
Ma kaptam egy ilyen tvt illetve csak a dobozát,meg az alaplapot,hiányzó proceszorral.
A történetét ismerem ennek a tv nek,vagy egy fél évet ment egen földön aztán kipurcant a procija álitólag,azt mondta a gazdája, egy szaki ki is vette belőle,ennek már van vagy5 éve eltünt procistól mindenestől,azóta én kivettem belőle a csövet,átraktam a gazda elektronjába,ma azt mondta ha kell nekem vigyem el mert neki nem kell.
Lényegében semmi baja nem volt,az lenne a kérdésem milyen proci tipus kellene bele,sajnálnám lebontani megérne egy próbát ha tudnék bele procit kajtatni,ugy látom elég becsületesen van öszerakva ,radiátor mindenen ugy ahogy illik.Ha lenne valakinek belevaló proci,és megtudnunk egyezni akkor megbeszélhetjük,tudom hogy külföldi vagyok,de az elszámolástól nem kell félni,eddig senkinek sem maradtam adósa,mindent meglehet oldani.
Ja igen állitólag azt mondta a szaki ,hogy már levették a gyártásról,a procit.