Tisztelt Kollégák!
Egy Samsung SyncMaster910MP, GH19TS monitort javítok. Sajnos, nem közvetlen a tulajtól került hozzám, így nem tudtam pontosan, mi a probléma vele. Így azt a hibát javítottam, amit elsőre tapasztaltam, az pedig - mivel TV módban próbáltam ki - bemelegedés után elromló kép volt (hasonló, mint amilyen elhangolódáskor lesz). Ezt az 1,8 V-os stab. IC okozta, csere után megszűnt. A TV kép tökéletes.
Ezután, járatásra rádugtam számítógépre, és akkor derült ki, hogy így rossz a képe. Mintha túl nagy lenne a kontraszt, akkor is, ha teljesen leveszem. Valamit szabályoz, a teljes skálán, de levéve is túl nagy. Tv üzemmódban a kontraszt szabályozás is jó, persze, akkor más a menü.
Van-e valakinek ötlete, mitől lehet ez?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Imre
Sziasztok!
Miután végre sikerült hozzájutnom a távszabályzójához, megszületett a megoldás. A szervizmenüben a PC/DTV auto color menüpontba lépve elvégzett egy beállítást, és ezután tökéletes lett a kép monitor üzemmódban is.
Tiszteletem Tanyalakók!
Megint terítékre került 1 saját eszközöm. Mint a címben is szerepel, kikapcsoltam a számítógépet, a monitor standby-ba ment,majd kinyomtam a főkapcsolót és pár másodperc múlva jött a pukk és a villanás. Nem kicsit megijedtem,még a fejem is elkaptam. Szétszedtem ezt a nem keveset használt készülékem és azt találtam hogy a bizti ki van menve és az IC601 pozícióban található alkatrész széthasadt. Az égés nyom is ez körül van. Kérdem én a tapasztaltabbakat, hogy érdemes-e javítani vagy szerezek másik monitor? Ha igen, mi szokott még ilyenkor elszállni? Kb. mibe fájhat az anyag hozzá?
Adatok a házról:
model name 753 DFX S
model code AV17KSBB/EDC
display unit type PN17KS
Adatok a panelről:
model name AV17K*/7*,CU17K*/L*
rev no MP1.0 (2003.12.01)
code no BH41-00266A
Köszönöm!
Üdv.
Sziasztok!
Samsung SyncMaster S24B350 LED monitor folyamatos működés közben a kép eltűnik és villogás mellett próbál újraindulni.
Kikapcsolás után kb. fél óra, újra normálisan működik 2-3 napig, és a hiba újra előjön.
Kapcsolási rajzot nem találok itt az oldalon.
Most éppen működik megint, mi lehet a probléma?
Sziasztok!
Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!
A fent nevezett monitor hibamegállapításában kérnék segítséget. A mellékelt fotókon jól látható a hibajelenség, bekapcsolás után, "vízszintes vonalak" látszódnak, ami pár perc után halványodik, a tápot átnéztem, nem találtam problémát. A kérdésem az volna, hogy ez lehet-e processzor hiba?