Hellótok!
Tudnátok segíteni nekem abban, hogy a - tanyán is fent lévő kapcsolási rajz alapján - hogyan működhet a Samsung 943N monitor kezelőpanelje?
Az a helyzet, hogy ez egy érintő gombos - gondolom kapacitív - nyomógombokkal kezelhető monitor, de nem tudom kideríteni, hogy hogyan tudnám pótolni a monitorból elveszett vezérlőpanelt.
Szerintem egyik kapcsolási rajz sem tartalmazza ezt - néztem a tanyán néhány hasonló Samsung termék rajzát - de nagyon kellene ennek a panelnak a pótlása, mert e nélkül be sem tudom kapcsolni.
Előre is köszönettel: szuts
Sziasztok!
A nevezett monitor érdekes hibajelenséget produkál. Jel nélkül a "képernyőkímélő" vándorlása közben, mikor a kijelző szélső (jobb) egyharmadához ér, csíkozódni, vibrálni kezd. Statikus jelet adva a hiba nem látszik, (jel váltáskor pár másodpercig ezen a területen vízszintes csíkok jelennek meg, amik fokozatosan eltűnnek) de a mozgó képnél rögtön látható.
Mi okozhatja ezt? Szokásos dolgokat megnéztem: táp szűretlenség, csatlakozók.. olyan mintha a rossz területen a "képfrissítés" nem lenne rendben, viszont szkóppal sem tapasztaltam eltérést. Lehet ez a kijelző megérett egy :szetver: ?
Köszönettel: Kiss Z.
Nos a hibát valóban "cof" okozta, de nem a "szokásos" fólia leválás vagy ilyesmi, hanem magának chipnek a meghibásodása. Ahogy megérintettem a fóliát fölötte, változott a csíkozás és vibrálás. A kezem "kapacitása" elég volt ahhoz, hogy megszűnjön a hiba. Mivel kezemről nem szívesen mondanék le, egy darab öntapadós réz fóliát ragasztottam rá. Érdekes módon csak egy kb. 4-5mm-es darab pontos helyét kellet kikísérletezni, mert nagyobb nem volt jó. Tulajdonképpen "árnyékoltam" a chip egy részét... azt nem tudom mennyire tartós az eredmény, pár nap próbajárat következik.
Sziasztok !
Nevezett monitor bekapcsolás után rögtön kiveri a hálózati biztosítékot. Korábban már javítottam ennek a monitornak az S jelű verzióját, abban a kapcsoló táp IC-jét cseréltem. Vagy 2 évig ment, aztán újra kifújt. Utána szereztem ezt, néhány év után most itt tartok. Mit gondoltok, itt is ez az IC lehet a hibás ? Nem hiszem, hogy egy ilyen IC-t egyszerű eszközökkel lehetne vizsgálni. De nem tudom, érdemes-e 1000 Ft-ot befektetnem a cserébe, ha esetleg nem az lenne csak a gond, amikor már kis túlzással úgy dobálják utánunk néhány ezer Ft-ért az ilyen monitorokat. Amúgy az itt fellelhető szervízkönyve szerint 6S0765RC-nek kellene benne lenni, de DP704C van helyette. A Hqelektronikánál DP804C van. Ezek megfelelnek egymásnak ? Köszönöm ! :)
Üdv mindenkinek!
Régebbi tipusú csöves megvilágitású monitorokat már jópárat javitottam(aminek a tápja is a monitorban van),de sajna ilyennel,vagy hasonlóval még nem volt dolgom.
Van egy Samsung S22A300N monitorom,ami semmi életjelet nem ad.
A betápja különálló 14v és jól működik,de a biztonság kedvéért labortápról is lepróbáltam,de semmi életjel (még a kontroll led sem világit).Itt a tanyáról letöltöttem a hasonló jelzésű manuálokat,és annak segitségével egy árnyékoló lemez alá rejtve megtaláltam az IC-t ami valójában a 14V ból csinálja az 5V-ot.Na ez szállt el(sajna).IC600 paneljelzéssel.
Nehézségek árán,de annyit kiolvastam az IC tetejéről hogy D9329 (a többi rész kipukkant),de az egyik manual szerint az valójában BD9329EFJ.
Valaki megtudna ebben erősiteni?
Esetleg ha ilyen alkatrészt nem találok,van-é helyette valami más jelzéssel csare azonos IC?
Elég szépen megpukkadt a teteje.Nem tudom hogy miért(szokott csak úgy magában eldurranni,vagy várható itt még gond)?Mik a tapasztalatok?