Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni egy LE22A455C1DXXH tipusu lcd-hez, megállt a tápja, zárlatos lett a ZD102 47voltos zéner, csere után sem indul, cseréltem még a primerben lévő kondit és a TL431-et, a ZD102-n 0,4V-ot mérek még valami nem stimmel, rajzra vagy ötletre lenne szükségem mert nem találok róla semmit sem, köszi.
Udv mindenkinek!
Kellemetlen okbol kerultem ide...
Elkovettem azt a hibat, ami miatt annyi mindenkit letoltam mar en is.
Roviden: a cimben jelzett oregecske, de eddig gond nelkul mukodo TV-t sikerult kinyirnom, illetve remelhetoleg megsem...
Az alapproblema az volt, hogy szerettem volna a kepet par mm-rel feljebb tolni, mert feliratok filmeknel lemaradt a felirat alja, ami elegge zavaro. Beleptem a szervizmenube, de mivel nem talaltam olyasmit benne, ami egyertelmuen az amit keresek, inkabb nem piszkaltam, es a 'biztonsag kedveert' ranyomtam a gyari beallitasok visszairasara. Ezek utan a tv kikapcsolt, es most mar be sem kapcsol :(
Tudom hulye vagyok, minek piszkalok bele, stb. Jogos a letolas :redsad:
Mindazonaltal ha valakinek lenne javaslata, hogy mit lehet vele csinalni a viragalvannya kinevezesen tul, nagy orommel vennem (terveztem uj TV vasarlasat, de csak egy-ket honap mulva...)
Ha esetleg csak elektronikai modon lehetne javitani, az nem kizaro ok, ex-muszeresz ismerost meg tudok kerni hogy turjon bele ha nagyon muszaj.
Sziasztok,
kérnék egy kis segítséget a fenti készülék javításában.
Induláskor bekapcsol a háttérvilágítás, de még logo vagy bármilyen képi tartalom előtt kikapcsol. Eltelik 4-5 másodperc, majd újrakezdi.
Merre induljak a hibakeresésben? Eprom, flash?
A maint lehúzva a háttérvilágítás folyamatosan megy, így kizárom a led hibát.
Alaplap: BN94-12774A (BN41-02568B)
Üdv,
János
Sziasztok!
Ehhez a tvéhez szeretnék tanácsot kérni, bekapcsolva nem indul el, még a készenlét sincs meg. De véletlenül mérés közben rámértem a táptranzisztor bázisára, és megjött a készenlét. A tápban 470uf, csere 2n2, 27nf cserélve az ellenállások átmérve, diódák nem zárlatosak. Lehet gond a hibrid ic, ha igen mivel lehet helyettesíteni?