Üdv Mindenkinek!
Olyan problémám lenne ezzel a monitorral ,hogy van amikor 2-5 perc használat után a teljes kijelző el kezd becsíkozódni ,illetve utánna meg teljesen hófehér lessz a kép. A kondikat már kicseréltem illetve átméregettem ,de ezek után se javult meg a monitor. Nem tudom ,hogy valamelyikőtök tapasztalt-e már ilyet?
Előre is kszi a segítséget!
Üdv!
Üdvözletem, sziasztok!
Adott a tárgybéli monitor (Model LS17MCA, GH17TS, 2005 nov) ami kizáróag PC üzemmódban használhatatlan.
Előzmény: a tápegység összes, az alaplap sok elkója elvesztette funkcióját, persze a tulaj addig használta, mig ki nem múlt teljesen.
Közel 20 db elkó cseréje után a monitor elindult, de PC módban nem oké.
Sötét, elcsúszott kép, custom üzemmódban semmi, más üzemmódban zöld vagy piros kép, miközben az összes analóg üzem kifogástalan jó, használható.
IC700 ATMEL 24C16AN eepromot cseréltem újra, üresre, más típusra, az eredények megdöbbentőek:
- az üres memóriát megírja a proci
- a menüben beállított értékek kikapcsolás után változnak vagy értelmetlen értéket mutatnak
- újra bekapcsoláskor sötét, elcsúszott, színhiányos kép jelentős órajel eltolódással
- a megadott értékhatárokhoz képest vagy 0, vagy 255-ös értékek a szervízmenüben
- ha minden adatot átírok, kilépés után egy része elfelejtődik vagy átíródik
- ha megírom a memóriát az eredeti vagy netről letöltött tartalommal, látszólag jól indul, de az első kilépés után szintén megbolondul (lassan én is)
A csatolt képekkel próbálom bemutatni az összevisszaságok egyrészét.
Az IC100-as 24C02 eeprom (VGA) a fenti hibákat nem befolyásolja
Miért nem tartja meg a flash eeprom a beállításokat? Tápfesz 5,1V, adatbuszokon kb. max 3,6V, adatforgalom látható.
Valaki esetleg küzdött ilyen hibával?
Üdv: Sándor
Sziasztok!
Kedvenc monitorom feladta a harcot, Samsung SyncMaster 2234NW névre hallgat. Az elején levő gombok közül nem érzékel egyet sem, csak az Auto Adjust gombócot. Többivel nem foglalkozik. Ezen nem fizikai nyomógombok vannak, kis sensorok, érintőgombos. Pucolás, stb nem segít, valami más a probléma gyökere.
Van valami tippetek? Merre induljak?
Köszönöm!
Tisztelt Kollégák!
Egy Samsung SyncMaster910MP, GH19TS monitort javítok. Sajnos, nem közvetlen a tulajtól került hozzám, így nem tudtam pontosan, mi a probléma vele. Így azt a hibát javítottam, amit elsőre tapasztaltam, az pedig - mivel TV módban próbáltam ki - bemelegedés után elromló kép volt (hasonló, mint amilyen elhangolódáskor lesz). Ezt az 1,8 V-os stab. IC okozta, csere után megszűnt. A TV kép tökéletes.
Ezután, járatásra rádugtam számítógépre, és akkor derült ki, hogy így rossz a képe. Mintha túl nagy lenne a kontraszt, akkor is, ha teljesen leveszem. Valamit szabályoz, a teljes skálán, de levéve is túl nagy. Tv üzemmódban a kontraszt szabályozás is jó, persze, akkor más a menü.
Van-e valakinek ötlete, mitől lehet ez?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Imre
Sziasztok!
Miután végre sikerült hozzájutnom a távszabályzójához, megszületett a megoldás. A szervizmenüben a PC/DTV auto color menüpontba lépve elvégzett egy beállítást, és ezután tökéletes lett a kép monitor üzemmódban is.