Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni a tárgyban szereplő televízió audió végfokozatával kapcsolatban. Hozzám került javításra egy ilyen készülék, amiből kibányászták a végfok IC-t eléggé el nem itélhető módon. (Pár főlia megsínylette a kiforrasztást). A végfok IC pontos típusára lennék kiváncsi, hátha valakinek már volt dolga ilyennel. Egy rajzon STA515-ös típust találtam, de ami az üzletekben beszerezhető, az felső hűtéssel rendelkezik. Ami a készülékben volt, az alsó hűtésü, azaz a panel adja az IC termikus hűtését.(Oda is van forrasztva) Belepróbáltam egy másik típust, de az elfüstölt. (Szintén STA515-ös volt, de felső hőelvezetésű)Gondolom a lábkiosztás is tükörképe az eredetinek. Aki tud segíteni kérem tegye meg.
Köszönettel: Mosomedve
Szevasztok kellene egy kis segitség ezzel a készülékkel kapcsolatban,müködik rendesen, csak elfelejtette a csatornákat,namost ha csatornaszámot irok be semmi változás,ha elinditom a keresést elmegy480 mhz cig,és tovább sele sefel.Esetleg valamit lehet a szervizbe álitani.ezel a hibával kapcsolatba?
Hali mesterek.Van itt egy silva schneider stv70-50 ,valoszinuleg tv4ks tv.A helyzet az hogy nem indul a tapja.A 330v megvan a bufferen,tranyo cserelve bar nem volt zarlatos.Mar szinte mindent kicsereltem de nem indul,meg csak eletjelet sem ad.Valaki latott mar ilyet?
Üdv.
Nagyon hálás lennék ha valaki tudna segíteni nekem. Schneider Scerano 28M111 TV Pufferkondiján mérve a feszültség 160-260 volt között ingadozik készenléti állapotban. A készüléken már régóta nem világított a készenléti led de még működött, indulás után sokáig vibrált a kép és a hang is elment néhány másodpercig aztán visszajőtt, és 10-15 perc után működött rendesen.
Ma megállt teljesen nem indul.
Ha készenlétben leválasztom a tápegységet a trafóról akkor megvan a pufferkondin a 290 volt