Sziasztok!
Tájékozódom, egy kis segítséget kérek.
Saját gépünk, már van vagy 20 éves, de tökéletesen működik, azt leszámítva hogy zajossá vált.
Még nem volt megbontva, ezért is kérdezem a hozzáértőket hogy mire számítsak.
Nagy fordulaton, főleg centrifugáláskor igen hangos, úgy érzem hogy csapágyas.
Vagy motor csapágy, vagy dob csapágy, egyelőre nem tudom hogy melyik, a dob stabilnak látszik.
Kérdésem hogy a dob csapágyazható-e, illetve milyen számú csapágyak kellenek a géphez.
Kösz minden infó.
Laci
Üdv' mindenkinek.
Adva vannak azon gépek, amikben felül nem kiszedhető a teleszkóp és azt a szar lapos izét tették bele.
Lehet azt a lapos fajtát kapni valahol? Valaki állítólag látott javítókitet amiben csak a két lapos műanyag és a filcek vannak.
Eddig én is szereztem bontásból jó állapotú betétet, kihúztam a műanyagot, megpucoltam, majd bő zsírral visszaszuszakoltam cserélt filcekkel vagy miaszösszel.. De fogynak a készletek.
Netán tudja valaki, miféle anyag az a betét? Mert ha sikerülne venni egy fél négyzetmétert az sokáig elég lenne.
Üdvözletem a kollégáknak!
Egy Siemens mosógépnél az E21 hibakódot sehogy sem tudom törölni. A hagyományos módszerrel amivel az interneten találkozok, már próbáltam. Programkapcsolót 6 óra állásba fordítom, megnyomom a centrifuga szabályzó gombot és elforgatom a kapcsolót eggyel tovább majd elengedem a centrifuga gombot és 0 állásba tekerem a kapcsolót. Ezzel sehogy nem törlődik a hibakód. A szénkefe volt elkopva, kicseréltem. Tettem bele egy más tipusú mosógépnek ( constructának ) az epromját, azzal megy szépen. Viszont azzal a program végén nem nulláz le a kijelző. Az ajtót is nyitja a végén de nem is jelez hangjelzéssel hogy kész a mosás . Tehát azzal nem száz százalékos.
Csak az lenne a tökéletes megoldás ha az eredeti epromot vissza rakva ki tudnám törölni a hibakódot. Volna e valakinek ötlete hogyan? Ismertek e más törlési módot, eltérőet a szokványostól?
Egy megfelelő eprom tartalom is segítség lenne, de sajnos az nincs.
Ha van valakinek ilyen tipushoz tartalma azt szintén megköszönném.
Készülék tipusa: WM14K220
Köszönöm előre a segítséget!
Ferenc
Sziasztok
Most járt le a garancia a gépen és úgy kezdte hogy elárasztotta a konyhát.
Szivattyú volt a ludas, ami meg lett csinálva.
De ezzel nem készült még el a gép mivel víz töltési gond is van.
Teljesen feltölti a vizet majd az úszókapcsoló megemelkedik, kienged kicsit és tölt tovább.
Ezt ismételgeti és csak tölti a vizet.....
Áramlás szenzor 3 vezetékes és egy 2 vezetékesem volt csak itthon amivel ugyan ez a jelenség.
Mi okozhatja a hibát?