Sziasztok!
A mosogatógépünket próbálom javítani.
A hibajelenség a található SM-ek alapján típushiba: a víz kiszivattyúzása után nem érzékeli, hogy kiszívta a vizet, ezért nem állítja le a szivattyút és a eljut 1 perc hátralévő időig és ott megáll (öblítés, szárítás nélkül).
Az SM-ek szerint a szintérzékelő nem kapcsol vissza (elég gyorsan / mivel időket is mér ?)
A szintérzékelő mikrokapcsolója láthatóan, mérve kapcsolgat és ez el is jut a vezérlőhöz (van amikor végig megy a programon, de általában nem)
Hogyan lehet kivenni a szintérzékelő úszós részét és tisztítani - ki kell vennem az egész víz tároló labirintusos részt ?!? (hogyan) :-(
Lehet-e valahogy léptetni a programot ? (kicsit sok 120 percet várakozni, hogy mi történik)
Vagy esetleg más okozza a hibát?
köszönöm
Zoli
Sziasztok!
Tudja-e valaki, hogy a címbeli szárítógépben milyen méretű szíj van?
A TXL 2100-asban 1930 H7-es van, egyezhet a TXL 1100-éval?
Mindenkinek előre is köszönöm válaszát.
Üdv: Ladakölyök
Segítséget szeretnék kérni.Régebben bontottam el mosógépeket amelyek üsttengely tehát nem elektromos hibásak voltak.Ezeketből sok panelt félretettem a saját 13 éves talán napjainkban is kapható felültöltős mosógépemhez.Pár napja a mosógépem digitális kijelzőjének megvilágítása villogott halványult erősödött és kattogott és a program megállt menet közben.A gép ilyen jelenséget sosem produkált eddig és a program közben megállt akkor egy másik vezérlőpanelt gyorsan átcseréltem bele és ezután bár a kijelző teljesen sötét volt és számkaraktereket sem mutatott de elindult a program majd kb 10 perc után iszonyú büdösen leégett,füstölt a panel sokkal nagyobb égést produkált mint az eredeti amiről egy átégés és kisebb füstös pontot fogkefével letisztítottam a zöld nyillal jelzett helyen.Az lenne a kérdésem ,hogy mi okozhatja az égést a másik panelen is hiszen itt már szerintem nem a panel hibája miatt ment tönkre hanem valami zárlatot stb okoz a mosógép más részeiből a panelnak?A mosógépnek a több mint 10 év alatt csak szénkefekopása volt többször amit cseréltem és más baja semmi lletve pár hónapja volt olyan,hogy az ajót csak a programkacsoló nulla állásba állítva a szokásos 1 perc biztonsági késleltetés után lehetett kinyitni az addigi program végi 0 kijelzőálláskori azonnali kinyitás helyett.Ajtó reteszelő kapcsolót többet is cseréltem a probléma utána is fennállt de mint írtam 0-ra kapcsolva a programkapcsolót 1 perc múlva kinyílt mindig.Ha van ötletük,hogy mi miatt szállhat el a panel fotón látható része kérem írják már meg nekem.Még egy mondat a mosógép felültőltős és oldalainak levétele után sehol semmi égésnyom nincs és víz sem került sem a motorra sem egyéb helyre ami láthatóan zárlatot okozhatott volna illetve ellenállás méréssel a fűtőszál,mágneszelep jónak tűnik illetve a motor kommutátora sincs beégve.A vezetékköteg köztudottan csak egymást tudná zárlatolni mert a műanyag vezetősínekben nincs esély a testelésre.Az eredeti ST27-es áthidalás fölső pontján a forrasztásnál látható a panelen az égés a másik panel berakásnál több helyen és durvábban égett meg.Most amikor utólag megnéztem a másik panel sorszám szerint azonos volt de egy relével több volt rajta mint a gyári panelon.
Üdv:Gyula
Mosógépem egyszer csak elfelejtett fűteni. Fűtőszál nem szakadt, jó. A mosógép aljában van egy műa.dobozban egy panel (nehezen hozzáférhető, ezért még nem tudtam kivenni), ha jól sejtem, ez lehet az ún. Power Module. Ha minden igaz, ebben van a fűtési relé. Legalábbis , mivel erről a gépről nem találtam rajzot, más Siwamat Plus rajz alapján.
Kérdés: úgy látom, hogy a működtető kártya csak egy 4-vezetékes csatival kapcsolódik a Power Module-hoz, ezek szerint ez a Power M. is egy komplett elektronika, amit a Működtető Kártya digitálisan vezérel?
Ötlet van-e, vajon merre keressem a hibát? A Power Module-ban vagy még korábban, a Működtető Kártyán?
Kösz előre is a segítséget