Sziasztok!SIEMENS mosógépbe keresek 300054-033755 programkapcsolót!Bontott érdekel.Új is szóba jöhet.Cseréről is szó lehet.Van u.i. szintén SIEMENS 03610980-1599 301222-009924 számú programkapcsolóm.De ez az utóbbi nem jó bele.A mosógép típusát késöbb megadom.A kijárószerelő majd fölírja az adattábla tartalmát.Utána fölteszem ide.Segítségeteket előre is köszönöm.Üdv Jano
Üdv!
Hát, akasszák a hóhért!
Adott egy Siemens SE24A234EU tip. mosogatógép, ami speciel a sajátom.
A múlt héten már egy alkalommal vizesen maradtak benne az cuccok, és mintha sokáig tekerte volna. Ez az éjszaka megismétlődött. Az este megpakolt gépet a nejem éjfél körül felülbírálta, mert még mindig dolgozott. Nálunk senki sem szeret mosogatni, ennyi munkát a Bádoggizitől sem várunk el...
Komolyra fogva: a tabletta adagoló nyitva, az edények vizesek. Mintha nem melegítene. Az edények tisztának tűnnek. A két eset között viszont kb. 5-6 alkalommal rendesen működött.
Itt kérném a segítségeteket.
Délután a családi béke kedvéért ki kell húznom a pult alól. Mi az, amit nézzek rajta? Nem ismerem ezeknek a szellemvilágát, csak halvány sejtésem van a működésükről. A fontosabb részeit felismerem, talán meg is tudom mérni, de a rejtett, típus-specifikus részletekről jól jönne a segítség.
Aztán, ha sikerült uralni a problémát, egy alsó gumi-tömítést is keresni fogok hozzá...
Köszönöm!
Jani
PS: Későbbi infó: most éppen megint fűt... Valamiféle döglődő klixonra gyanakszom.
Üdv. mindenkinek . A képen látható keskeny mosogatógép és a benne lévő átfolyásmérő beazonosításában kérek segítséget mert nem találok semmilyen címkét a gépen .
Esetleg ha már valaki látott ilyen átfolyás mérőt megmondaná , hogy mér mert nem látok benne mozgó alkatrészt és nem értem , hogy mi szaggatja a reed csövet . Ugyanis ha belenézek van benne valamilyen lapát , de meg nem mozdul és úgy látom a víz is síkban a lapátokkal megy a gépbe , vagy talán volt benne valamilyen mozgó is ami hiányzik ?
Sziasztok!
Siemens IQ500 mosógép minden programon 0:22 percet ír és nem indul. Bekapcsolás után bármelyik programra téve a kijelzőn a "kulcs" jel villog és az "ajtó" jel világít és mosási időre kiírja a 0:22-t. Ajtót nem zárja így ajtózár hibára tippeltem. Kiszedtem de nem látok rajta hibát. A behúzó tekercses változat van benne, 220V-al remekül kapcsol. (Az ajtózárat még nem tettem vissza a helyére és megpörgettem kézzel a dobot, lezárt egy ideig az ajtózár, tehát azzal nincs gond, visszatettem a helyére.)
Fűtőszál, szénkefe ellenőrizve, sőt cseréltem is a komplett motort a próba idejére.
Jött a reset próba: Program kapcsoló AUS, utána 6 órára, centrifoga fordulat gomb benyomva tart és programkapcsoló 7 órára fordít. Reagál is rá, kijelzőn minden felvillan, majd eltűnik és a start gomb villog. Utána AUS-ra teszem, várok, bekapcs valamelyik programra, de semmi változás (kulcs, 0:22perc).
Érdekesség (hátha segít): ha a reset után nem AUS-ra teszem hanem starttal elindítom, akkor ajtót bezárja, egyszer egyik majd másik szelepen betölti a vizet kb jó vízszint elérésekor leáll és kinyitja az ajtót. Start megint villog, ha megint elindítom akkor kiszivattyúzza a vizet, majd megint elkezdi feltölteni.
https://drive.google.com/file/d/0B6jLsVo1jOwnQllvdWlZYjQ0Vmc/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B6jLsVo1jOwnYmpfR0U1bEp1V3M/view?usp=sharing
Van ötletetek mi lehet a hiba? Vagy van valami más reset megoldás?
Köszi előre is a segítségeteket.
üdv.: G
Megoldás: Szivattyúzás programon volt bekapcsolva a gyerekzár. Nagyon köszönöm a segítségeteket.
Üdv.: G.