Helo mindenkinek , segitseget kerek tolletek egy sony teve-rol van szo a hibakod 15 pislantas
a stand by 5 volt jelen van inditaskor a rele kapcsol de hianyzit az osszes feszultseg a PFC mukodik met jelen van 320v nagy kondikon
nem latszik nemmi megporkolve
PSU model 1-863-575-12
Sziasztok, adott egy sony kdl50-w805b TV. Még délután működött, de most este azzal fogadott, hogy pirosan villog, méghozzá 3x-szor. Elvileg ez tápellátási/mainboard hibát jelez, legalábbis ez volt a neten. Na most ez a tv külső kapcsolóüzemű tápegységgel üzemel. Azt megmértem és üresjáratban a ráírt feszültség mérhető rajt (19,49V). Próbátam úgy indítani a TV-t találomra, hogy a tápegység bedugása közben nyomtam a fizikai power gombját, akkor elindul és körbe-körbe forog egy nyíl egy darabig (talán valami sw betöltő mód lehet vagy ilyesmi nemtudom) azt kb. fél perc múlva kikapcsol, majd piros villogással folytatódik az egész. Nyíl forgása közben próbáltam rá pendrive-on rámásolva sw-t hátha betölt-feltölt (magamból indultam ki), amúgy pendrive táp alá sem kerül, mert nem villog rajt a led)
Valami ötlet? Aki már szerelt kdl TV-t mondjon valamit, mit tudnék még megpróbálni.
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni van egy Sony LCD TV-m és a kép duplázott lett rajta a menü is kétszer jelenik meg rajta. Az eredeti helyen látszik hogy sor hiányos, valószínű ez jelenik meg lejjebb még egyszer. Elképzelhető hogy a 3D hiba miatt van talán?
Köszi a segítséget.
Imre
Sziasztok!
Javítanék egy ilyen Sony tv-t, semmi életjel - minden sötét.
Hosszabb tárolás után tápot csatlakoztatva bejön a Sony felirat, a szokott idő után eltűnik - aztán sem fáttérfény sem készenléti led.
Ezután már nem jön be a felirat sem, csak több nap után egyszer.
A tápegység bekapcsolt állapotban van, a main összes tápfeszültsége bekapcsolva, rendben. Valami szoftver betöltődési gond, vagy az ARM proci lehet... Találtam videókat, ahol a mediatek arm proci csere segített.
A tulaj szerint fokozatosan lett ilyen, először csak több óra után ment el - aztán egyre sűrűbben.
Ezek a BGA -k nem szoktak rendbejönni melegítéstől, de ha nincs más ötlet megpróbálom.
Előre is köszönöm!