Sziasztok!
Már másodszor hozzák vissza..
Valamikor jó akár 2 napig is, nem elkó hiba lehet, mert volt hogy este kihuztam a 230V-ból, 1 napra rá bekapcsolom és mukodik. Szolok a gazdajanak hogy jöhet, nem kapcsol be.
Atcineztem már sok mindent táp/proci/csatlakozo/trafolab, de nem kontakt hiba lehet mert van ugy hogy mozdulatlanul mukodik kikapcsolom es 1 h mulva nem kapcsol be.
Ha mukodik 5 percig akkor lehetséges hogy egész nap mukodni fog.
Amikor nem mukodik akkor akarmeddig be lehet dugva a konektorba, nem fog bekapcsolni kikapcsolas után, áramtalanitani kell órákig, azután vagy bekapcsol vagy nem.
Utoljara már ugy kapcsoltam be két esetben is, hogy a demagnetizalo tekercset kihuztam, és azutan bekapcsolt. De lehet hogy véletlen volt.
PTC-t is csereltem már.
Amikor nincs stby led, attol még megvannak a stby szekunder tápfeszultségek, nem tudom pontosan mennyi kell hogy legyen stby-ban mert gyorsan megjavul a TV és nincs mit mérjek a jó TV-n.
Ha taviranyitoval kapcsoljak ki akkor jo marad, de a tulaj rossz idokre hivatkozva esténként a nagy gombbal kikapcsolja..
Nem tudom eldonteni merre méregessek primer/sekunder/ vagy proci
Primerben nem találtam hibát..
Sziasztok!
Lenne ez a Tv .
Csak a logóig jut, majd kikapcsol, és újra indul. Semmire nem reagál, csak ha áramtalanítom. Annyit még hogy hidegen bekapcsol normálisan kb. 5-10 secre , majd elkezd logózni.
1-888-390-12 a main, a kijelző T420HVF04.3
Mi lehet?
Kösz
Rövid működési idő (1-20 perc) után nem reagál sem a távra sem a nyomógombokra (a táv jelét veszi, zöld led felvillan). A hang és kép rendben megy még egy ideig, majd újraindul.
Kondikat végignéztem ESR-re, rendben vannak.
Merre keresgéljek? Köszönöm!
Tiszteletem a Tanyalakóknak!
Barátom kezembe nyomott, egy RMT-V259K típusú (TV-videó átkapcsolható) IR távirányítót, hogy nem működik. Se TV, se videó.
Takarítás, szkópon történő ellenőrzés, ment vissza!
Este hív, hogy biz ez nem működik, továbbra sem.
Szétszed, oszcillátor ellenőrizve, 4MHz rendben, infra kimenetén jelsorozat mérhető. A távi lelke, egy Mitsubishi mikrokomputer, M34570 névre hallgat. Csak azt tudom elképzelni, hogy a memóriában tárolt információ vesztése, vagy hibás olvasása okozza, ezt a továbbra sem működést. Miként lehet ismét működésre bírni a szerkezetet?
Válaszaitokat előre is köszönve, üdvözlettel:
exGelkás