Sziasztok !
Adott a fenti rádió melyik M62429 digitális hangerő szabályozása nem működött.A I2C buszon 2V jelet mértem cseréltem gondolván rossz ! A másik ic vel sem működött ! Az adatlap szerint már 0.8 V -t H szintnek érzékel!A processzor mely küldi a buszra jelet 3.3 V ról működik szerintem 3V körüli szinten kéne hogy adjon ! Gondolván egyet külső feszültséggel megemelem a jelelt 5V ról 10 KoHm keresztül a clock- ot megemeltem igy 3 V-let az impulzus szkóppal nézve ami hitelesnek mondható és lás csodát a hangerő szabályozó rendben működik !Várom véleményeteket!
Szép napokat!
Tiszteletem!
Küzdök egy címbeli műanyaggal...
Hibajelenség: Hangszóróval alacsony hangerőn rendesen szól. Minél feljebb emelem a hangerőt, annál inkább benémul egy-egy erőteljesebb basszus hatására. Magas hangerőn már csak torz hullámzás jön ki belőle. Mindkettő csatorna egyszerre, ha csak egy hangszórót kötök rá akkor is.
Nekem a végfok IC a gyanús. Kicsatoló kondenzátoros a kimenete. A féltáp megvan mindkét csatornánál. Amikor benémul, akkor a hangjel eltűnik az oszcilogramon, csak a féltáp látszik, kicsit csökkenve. A tápfeszültséget jelentősen megszívja ilyenkor, szkóppal nézve 5-10V-ot is esik ilyenkor (15-18V a rendes táp).
Sajnos a szerviz doksik között egy másik verzió van fent, mert ebben nem TFA-s végfok van, hanem BA5417-tel kialakított.
Jól sejtem, hogy az IC feldobta a pacskert? Van még valami, amit ellenőrizhetek, mielőtt új végfokot építek bele, mert ezt az IC-t már nem tartják sehol... mod: HQ-nál találtam...
Gábor
Megoldás: Az R119 és R120 1k ohm-os ellenállások "forrtak" el a táp stabilizátor körében. Pótlásuk után hibátlanul működik. Köszönöm a segítséget!
Sziasztok!
A fent említett Sony DAV-S500 típusú készülék bekapcsoláskor időnként "Protect" üzenetet ír ki és letilt. Ez a kimenetek túlterhelés elleni védelmének bekapcsolását jelezné, de hangszórók nélkül is megjelenik. Néha elindul rendesen, akkor minden rendben, nincs gond a hangjával. A tápban és a végfok panelen minden szóbajöhető kondit cseréltem, de nem sokkal lett jobb. Volt már valakinek ilyen hibája?
Megoldás:
A DIAG lábakat egyenként leválasztva kiderült, hogy az egyik (és mindig ugyanaz) CXD9646Z okozza mindig a hibát, melegen, de terhelés nélkül is hibát jelez. A hővezető paszta cseréje sem segített. Egy ismerős talált egy komplett végfokpanelt (a terasz alatt, egy nyúlketrecben), azt letisztítva és beépítve a gép üzemel.
Köszi mindenkinek a segítséget!
imrus101
Üdvözlet Mindenkinek!
Áramtalanítás után-elvesztett kód miatt-nem tudom indítani a kérdéses autórádiót
Típusa: JVC KDNX1RB
Sorozatszám: 089C0343
Kérem, aki tud, segítsen.
irokéz