Üdv mindenkinek!
Vettem egy L C mérőt ami kis kapac nagy kapac kis induktivitás és nagy induktivitás mérésére hivatott de a mérési pontossága nem jó.
Szerintem ott van Qtya elásva , hogy benne lévő 1nF kondenzátor tűrése nem jó
vagy nem 1% os.
Kicseréltem a mikroinduktivitást jobb Q jú tekercsre a frekvencia stabilitása jobb lett van egy teszt gomb ahol a freki leolvasható.
De a mérési pontosság a kapacitás mérésnél semmivel nem lett jobb.
A kondi cserével változik a mérése de csak 20% alatta vagy felette mér.
Szerintem kellene egy tuti 1% 1nF kapacitás talán megoldja a problémát.
Korábban építettem egy USB -s L C mérőt PIC18F2550 kontrollerrel és win XP-s softtal de az sem vált be.
Annak a tekercse egy 455KHz KF trafó volt gyári és pontos hangolható de az sem vált be.
Kinek mi a tapasztalata?
Üdv simonsen!
Üdv mindenkinek.
Van egy Tungsram DP7-178 tipusú katódsugárcsövem.
Sajnos nem találok hozzá kapcsolási rajzot.
Ebben szeretném a segítségeteket kérni.
Előre is köszönöm a válaszaitokat
Üdv!
Van itt egy kapcsoló üzemű tápegység az asztalomon, ami egy BTW58 nevű GTO-val van felépítve. Két darab opto csatolja vissza a szekunder körről, és van még néhány bipoláris tranyó, CMOS IC benne, aztán nagyjából ennyi. Úgy hidegen minden rendben lévőnek tűnik benne, diódák, elkók, félvezetők jónak tűnnek, a CMOS-okat kicseréltem mind, az optókat szintén, de csak nem akar dolgozni a dög. Ha kikötöm a GTO-t, akkor a gate-jén van is valami vezérlő jel, fölhúzza majd lehúzza a gate-ot, szóval működik ez, csak nem jól. Most kellene egy kicsit jobban belemerülni a lelki világába, csakhogy nekem ez a GTO-s kapcsolótáp egy fehér folt a térképemen, fogalmam sincs róla, hogy hogyan kellene ennek működnie, miért van benne dupla visszacsatolás, mit csinál az öt cmos ic-ből kirakott hálózat stb, teljesen visszafejteni meg elég reménytelen dolognak ígérkezik. Tudna valaki adni valamilyen, bármilyen GTO-val felépített tápról valami dokumentációt, hogy legalább úgy körülbelül értsem, hogy kellene ennek működnie?
A primer része így néz ki:
Sajnos úgy néz ki, hogy trafó zárlat lesz ez, a biztosíték helyére kötött villanykörte szép fényesen világít, akkor is, ha a szekunder cuccokat leakasztgatom róla. (Trafó tekercseléssel foglalkozik valaki? :))
Kivettem a trafót, és ezt mértem:
primer 1 (GTO kör) 10.8mH
primer 2 (BD137 kör) 88uH
szekunder 1 40uH+40uH (ez lenne az 5V-os tekercs)
szekunder 2 40uH+40uH (erről több, mint 2x 12 V-nak kéne lejönnie, mert az egyik ágán van egy 7812)
well... úgy látszik, ez a "minden 40uH Bt" trafója... nekem egyre gyanúsabb ez a cucc... ;-)
Sziasztok!
Van nekem egy occó kínai multiméterem, és van egy NDKs MTM mutatós (hideg)műszerem, mostanában azon morfondírozok, hogy előrébb kellene lépni a műszerek terén és felmerült bennem, hogy tudnék-e jobb műszert készíteni, mint a jelenlegi kínaim. Digitális műszerben gondolkodom, pl van is itthon kettő MC14433 típusú 3,5digites műszer ic-m, igaz nincs beépített kijelző meghajtója, de az sem egy nagy ördöngösség, akad még pár igen-igen jó minőségű műveleti erősítő. Tulajdonképpen minden információ hozzáférhető, hogy jó műszert lehessen építeni, true-RMS mérés, kapacitás, induktivitás mérés, mindent ami szem szájnak ingere, már a sarki fűszeres is árul mindenféle precíz ellenállást, időm több van, mint pénzem, csak én látom ezt ilyen egyszerűnek? Esetleg valaki épített már magának műszert, szívesen veszek minden ötletet és tapasztalatot is!