Sziasztok!Hozzám került egy a címben említett technics su 7700k erősítő.Fejhalgatóval hallgatva tökéletesen szól minden funkció működik.Amint rákapcsolom a hangszórókat az előlapi mains kapcsolóval kis hangerőnél is erőtlenül és torzan szól mindkét csatorna ,ekkor már a fejhalgató is!A hangszóróvédelem működik rendesen meghúz kimeneten 0v mérhető ahogy illik.Kicseréltem a végtranzisztorokat mert nem egyeztek a bétáik gondoltam ez a baj.Sajnos a hiba megmaradt az új tranzisztorokkal.Mi lehet a probléma ?Akinek van ötlete segítsen legyenszives merre induljak.
Tiszteletem!
A fenti készülékkel lenne egy kis gondom.
A probléma a következő: A" hangfal választó gomb benyomva ,jól szól. Viszont ha B" is benyomom akkor csak sistereg mintha tunerre váltana át.Akár van rajta hangszóró akár nincs,a B csatornán. B" gombot kikapcsolom szól rendesen.
Mi okozhatja?
Köszönöm előre is a segítséget.
üdv:Boci
Sziasztok. Adott a cimben szereplo tipusu erosito, ami a kovetkezo furcsa jelenseget produkalja: bekapcsolaskor a rele meghuz, mintha minden redben lenne, de a hangsugarzok tokeletesen nemak. Tapfeszek rendben. Kimeneteken 0V. A rele pogacsai erintkeznek. A kovetkezo ponton alltam le: a bekapcsolas pillanataban a 2 kimenet kozott nehany ohmos ellenallas merheto, meg mielott a rele meghuzna. Kikapcsolva nem merheto ellenallas a 2 kimenet kozott. A rele a bekapcsolast kovetoen eleg hamar, 1 -1,5mp utan mar meghuz; a SVI3203 18. laban -13V helyett -11.5V merheto. Vajon a SVI halalozott el?
Sziasztok segitségeteket szeretném kérni a fent nevezett tunerrel kapcsolatba.Felváltva villog a készenléti és az auto sávkereső led.A fluorecens kijelzőn semmi nem jelenik meg a tápjába van eggy tranzisztor ami nagyon melegszik még készenléti állapotban is.Várom olyan szakik válaszát aki már javitott ilyen készüléket nagyon szeretném ha jó lenne.Csatolni akartam a service rajzát de a nagy mérete miatt nem engedte.Egyébként a rajza itt is fenn van.Üdv:saca