Sziasztok.
Új vagyok a fórumon, szabályokat elolvastam, remélem mindent rendben csinálok :) Ha nem szóljatok nyugodtan.
Olcsó pénzért beszerezhetek, egy Tektronix 453 régi 2 csatornás 50Mhz oszcilloszkópot. A gond az, ahogyan a címben is említettem a katódsugár ( remélem ez a helyes megnevezése ) megjelenik egy pillanatra majd egy 2 másodperc után eltűnik. Amit megfigyeltem, hogy a katódsugárnak a képcsövön maradása az függ az Intensity beállítástól.
Tehát, hogy ha az Intensity potit letekerem minimumra, akkor a katódsugár bekapcsolás után megjelenik egy 0.5 másodpercre, de amikor a potit feltekerem a maximumra, akkor a bekapcsolás után képernyőn marad kb. 1,5 vagy talán 2 másodpercig is és megint eltűnik.
Tehát ez mindig bekapcsolás után történik, ha bekapcsolva hagyom a készüléket akkor többet nem jelenik meg. Ki kell kapcsolnom és megint vissza, hogy megjelenjen egy időre.
Remélem érthető voltam. Ha esetleg kell akár videót is feltölthetek a jelenségről :)
Az érdekelne, orvosolható e a gond, mert ha igen akkor megvenném a készüléket és ha igen akkor hol kezdjem a keresést :) Nem vagyok gagyi az elektronikához mivel mérnöknek készülök, de szkópot még nem javítottam.
Aleksz
Sziasztok
Egy gyalázatos állapotban lévő TEKTRONIX 454 szkópot
hoztam helyre de ma derült ki hogy 3db 1N3758-as tunnel
dióda zárlatos a 4-ből a szinkron fokozatokban.
Van valami ötletetek a problémára?
Üdv Kiss
Sziasztok! Találkozott már valaki ilyen problémával, a szkóp képcső képén kerek foltok vannak. Képcső foszfor kiégésre gondolok, de lehet hogy hibás az elképzelésem. Várom az javaslatokat, mi a hiba. Felélesztettem egy Tektronixot és ezt produkálta.
üdv,
Begyűjtöttem egy ilyen műszert egy itteni kollégától és segítséget szeretnék kérni a javításához.
Probléma: a readout és a jel néha elég rondán keveredik
Szimptómák: villódzó kiírások (alja/teteje nem mindig van meg), láthatóan darabos jelalak, és időnként egyéb rondaságot is produkál: az intenzitást szinte kicsutkázza (a potikkal már csak minimális mértékben állítható) és a kép "beszőrösödik"; de van mikor intenzitás-hiba nélkül is előfordul ez.
Mikor még reagál az intenzitásra, és leveszem a readout-ot, a jel elég jól kivehető (bár a vízszintes vonalak még akkor is kicsit vastagnak tűnnek)
A tápegységben úgy nézem ki lettek a kondik és mintha pár egyéb is cserélve, többnyire jók a feszkók is: +/-5V helyett 5,2.. bár a -15 helyett -16 - -16,5V van, de a doksi szerint ez így ok.
CPU panel le lett cserélve új/hibátlanra.
Ext Z-axis becsatlakozását (CR1001, CR1002) egy próba erejéig lekötöttem, de az intenzitás-hiba úgy is jelentkezett.
Valami ötlet, hol, mit nézzek át?
(én a mainboard <4>crt vezérlő és/vagy <7>Z-axis mux egységét gyanítom)
(csatolt képeken a kalibráló-jel, csak a trigger nem állt még rá)
-------
Történet egy kis baleset, ugyanis kaptam egy olyan tanácsot, hogy a cső lábait mérjem, de a nagyfesz áthúzott, és a mérőfejen kívül elintézte a 'Z-axis és fókusz' áramkört (remélhetőleg nem többet). Mit tehetett még tönkre? Hogyan ellenőrizzem biztonságosan?
Egyenlőre összeírtam az össze tranyót ebben a részben és kikerestem a lehetséges helyettesítőket, amik kaphatóak is... 2 kivétellel:
- 151-0192-00 (a.k.a. 2n6521)
- 151-0199-00 (a.k.a. 2n3640 / mps3640)
ha valakinek lenne pár darab, vagy tudja, hol lehetne kapni (ok, tudok netről is rendelni, de esetleg a közelből/M.o.-ról jobb lenne) nagyon megköszönném.
-
Ha sikerül ezt javítani, akkor a következő probléma, hogy (még mielőtt kinyuvadt volna) rendes mérőpontokon is néztem, és ott az intenzitás/fókusz (7D/7G) jelek nem a doksiban szereplő ~50% kitöltésűek voltak, hanem kb 1:3 arányban mind2 jel (kikapcsolt readout mellett is). Erre mi lehet a magyarázat/mi okozhatja?
Előre is köszönöm a segítséget!