Kedves Fórúmozók.
Egy tektronix 485 tip. oszcilloszkóp javításához szeretnék segítséget kérni. A műszer kicsit viharvert állapotban került hozzám,pár gomb hiányzik.Belül érintetlennek látszik,nincs jele semilyen beavatkozásnak. Bekapcsolás- sem idővonal,sem fénypont finderrel.Először végigmértem a tápfeszültségeket,tizedre pontosak,annak ellenére,hogy több mint 40 éves készülék.Próbálgatás kapcsolgatás,majd az x-y állásban megjelent a fénypont,pontosabban egy kb. 5x5 mm-es négyszög.Mivel automata fókusz szabályozás van gondolom ennek egy
pontnak kellene lenni. Az A csatorna potival eltolható le-fel. A B csat-val számomra érthetetlen módon nem le-fel,hanem jobbra balra tolható.A horizontális pozició potméterre nem reagál.
A fénypont a többi kapcsoló állásnál eltünik.Egyenlőre eddig jutottam,előre is köszönöm a segítséget
Sziasztok! Találkozott már valaki ilyen problémával, a szkóp képcső képén kerek foltok vannak. Képcső foszfor kiégésre gondolok, de lehet hogy hibás az elképzelésem. Várom az javaslatokat, mi a hiba. Felélesztettem egy Tektronixot és ezt produkálta.
Sziasztok
Mi a véleményetek tapasztalatotok a Tektronix 2215A szkoprol. Mit tudtok rola?(gyenge pontjai)
Van egy Tektronix 475 öm aminek annyi baja van, hogy kontakthibásak a bemeneti fesz osztók. Illetve valahol a bemeneti osztóban van a bibi, lehet nem, is a spec kapcsoló.
Nem egyszerű szétszedni, de lassan rábeszélem magam, mert nagyon tuti kis szkóp, még az is lehet megtartom.
Hirdetem is lustaságból mert nagyon sűrűre épített szkóp.
Szereztem mini imbusz és colos mini imbusz készletet, nehogy éjjel 1 kor avval akadjak el, hogy nem 1,5mm es hanem 1/16 colos kulcs kell valahová.
Lepakoltam 1 nap alatt a mini panel beépített szekrény "műhelyem", szóval eddig 3 nap ment rá az előkészültre, de lassan nekiállok.
VALAKI TALÁLKOZOTT MÁR ILYEN jelenséggel? fesz/osztás kapcsolót tekerve, kontakthibás sugár tüskésedés a kapcsolási idő alatt (tipikus kapcsolo kontaktnak tűnik nekem), aztán némelyik állásban teljesen túl vagy alulkompenzált.
Azaz pl 5mV/osztás jó de a 10mV / osztásban az 1kHz négyszög csak felfutó él és lecsilapodás, mintah egy pF os kondin menne át, ha a bemeneti osztó kompenzáló tagot megpöcögtetem beugrik rendesen, azaz valahol ott a kontakthiba, aztán tovább tekerve pl 20mV /oszt os túlkompenzált négyszög van azaz le van kerekedve teljesen a négyszög sarka. Aztán megpöcögtetve az is normális...
Arra gondoltam a bemeneti osztó kompenzáló tagok nem is a kapcsoló, ezek a 6 lábú műanyag téglatestek valószínű 2-2db trimmerkondit, és a fesz osztást is tartalmazzák ellenállás osztóval mert ha egy ilyet kihúzok akkor az adott V/Div állásban nincs jelátvitel azaz áll a sugár alapon, ha megcserélem akkor felcserélem a fesz osztásarányt , azaz az 5mV/div esetleg sokkal érzéketlenebb kapcsolóállás, mert így ő lett a 20mV /Div osztás...szóval ezek a kis műanyag kockák valószínű R osztás és C kompenzálást is tartalmaznak.
Ezek a kis téglatestek 6 IC lábnyi kis lábbal csatlakoznak a NYÁK ba ültetett tüskefoglalatokba, ezek a foglalatok mintha nem lennének beforrasztva, hanem csak egy furatgalvános NYÁK ba sajtolva, és mivel a nyák arany színű a foglalatok titánszürkék gondolom tök más anyag 30 év alatt a galvánelem effekt elehette a kontaktust és ott a bibi.
Annál is inkább mert ha ki van szedve az összes ilyen kocka és Wellerrel hozzáérek a tüskefoglalatokhoz (hőközlés) és kicsit megnyomkorászom csavarhúzóval (mech erő közlés) és visszarakom a téglatesteket, akkor sokat javul a helyzet akár jó is minden 1 napig, aztán ismét "behal" a "stabilitás".
Tervezem a kibontását az adott ÁK résznek hogy asztalon szemügyre vehessem alulról is, hogy vannak benn a tüke foglalatok...És keresek helyettük cserealanyt, eddig egy IC foglalat vagy párhuzamos számítógép kábel tüskebontást találtm ki.
LEHET kapni valahol aranyozott alkatrészláb foglalatot, egy lábnak azaz 1-enként, nem 2x7 (mint DIL 14) hanem lábanként???
A CSATOLT KÉP EGY 22 COLOS MONITORON KB 10X ES NAGYÍTÁS!
aZ IGAZI MÉRETE KB 1,5CMX1CM ES EGY ILYEN MŰANYAG KOMP ELEM.