Sziasztok!szeretnénk segítséget kérni fent nevezet tévé javításában Tápegység hibával került hozzám szétszedés után a tápban a kondikat ellenőriztem azok rendben vannak cserélni kellet q6401 (K3264)Power Mos fettet csere után van Standby de 12 volt nincs az u7401 (1cy103) cseréltem még de így se lett jó Hol keresem a hibát ? Köszönöm üdv Tibor
Üdvözlet Mindenkinek!
A jelzett készülék bekapcsolás után 3-4 percig hibátlanul működik,ezután a kép felső harmadában kb.arasznyi sor vizszintes irányban kezd remegni, a kép a hibás részen egyre jobban remeg,8-10 cm-t "oszcillál",szinte egy szellemképet alakít, csak ez vibrál. A hiba függ a képtartalomtól, világos képernyőnél erősödik,a képernyő egészére kiterjed, a fényerő csökkentésével csökken, sötét képnél megszűnik.Adás nélkül a raszter tökéletes,de ha a menűt előhívom ott a hiba is.A hibás részeken a sorfelbontás is megváltozik, mint ha párosodnának a sorok.Mellékelek képeket a hibás képről.
Kérem a segítségeteket.
irokéz
Sziasztok
Van egy ilyen csodám..
A képe hibás.. A menü alatt OK.. Ami sötét az hibás, a világos részek OK.. Ha a menü gombot megnyomom, mögötte a kép OK.. Sztem a kijelző OK, csak a TV bolond... Sőt, ha VGA-ra rakom, lekapcsol.. stb..
Tud valaki ehhez szervíz menü belépést??
Találtam már 1-2 kereső embert... Vol - vol- nem OK.. Menü 103 nem OK.. :(
Illetve, ha valakinek lenne hozzá eeprom tartalma, sztem az is megoldaná a problémáma...
Előre is köszi
Laci
ui.. Sztem a 27LB030B5 is ugyan ez.
Sziasztok.Elromlott a Thomson 29DM400 ETC210 típusú tv-ben a trafó Típusa Orega 40351A-5.Valakinek esetlen lenne elfekvőben ilyen vagy hol tudnám beszerezni ahol nem túl drága.Segítséget előre köszönöm.Üdv:
Lacus!
Azért így teljesebb a cím!
Kalex